problemy zo zapinanim vodidla

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa problemy zo zapinanim vodidla

  • This topic has 8 hlasov and 26 odpovedí.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 16 až 27 (z celkového počtu 27 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58103
    Smallblot
    Člen
    Náš Rony bol zvyknutý len na vesty (bez rukávov a nohavíc), teraz sme mu prvýkrát na zimu kúpili zimný overal, aj na nohy (odopínateľné tepláky) a všetko dlhé rukávy. Samozrejme v tom nechcel chodiť, len stál ako prikovaný, ledva potočil hlavou. 🙂 Keď sa aj pohol, bolo to smerom dozadu, takže cúval, až kým nenarazil napr. do gauča alebo steny :). Cvičila som ho s tým chodiť najprv doma, nech si príde po maškrtu atď., poriadne som ho chválila. Netrvalo dlho a keď zistil, že sa v tom dá chodiť normálne, a že to z neho neodkusne 😀 tak odvtedy nemáme problém. 🙂
    #58104
    heny
    Člen
    mne sa nepacia overaly….mne sa to zda byt prehnane aby bol ..cely.. obleceny. neviem, neobmedzuje to psika v pohybe ?
    …rockymu nedavam casto vestu nakolko mam zakaz ho strihat a uz ma celkom dlhu srst. bez vesty skakal v snehu jemu po krk, netriasol sa….. dufam mu pomaham v otuzovani sa a dufam ze neprechladne. vestu mu dam ked ideme do mesta-kedze v meste neni na volno a je to len prechadzka ale ked ideme na luku kde je bez voditka tak mu ju nedam.
    jedna pani co ma vystavnych yorkov mi vravela ze yorkom neprekaza zima ale vietor !!!
    ozaj rocky uz nema nic proti dazdu :)))) davnejsie som pisala, ze ked prsalo dole pred dverami sa vycikal a sup domov,… teraz je to v pohode 🙂
    a rocky sa za poslednu dobu zmenil.. volakedy sa nenechal skrabkat, teraz staaale… alebo volakedy bol velmi haklivy na uska, nedal si ich masirovat, teraz drzi ako hluchy dvere:)) a pritulnejsi je, to bude asi tou kastraciou. citala som ze po kastracii su psiky pritulnejsie.
    #58105
    wendy1
    Člen
    Heny zacinas mat doma pritulnu macicku.:D
    Heny ides mu nechavat dlhu srst? Mne sa pacia YT pekne ostrihani – hl,ale aj vystavni su pekni, len potom posobia tak namyslene.:D
    #58106
    heny
    Člen
    mas prarvdu wendy, z rockyna sa stava macka pomaly:))))
    nie ja nechcem aby mal dlhu srst, v lete bol pravidelne strihany. priatel so skorosvagrinou vraveli ze ho nemam strihat teraz v zime.len zadok mu striham a uska. pritom ma vesty. prveho yorka som aj v zime strihala….
    miunule mi petra vravela aby som mu ostrihala hlavicku- ofinu mal veelmi dlhu mu to padalo do oci.aj vyzeral smiesne som jej povedala ostrihaj mu ty,ja mam zakaz 🙂 ona ze nevie ako xixi.. sme mu dali sponku ale strhaval si ju dole, tak som mu potom ofinu ostrihala. hned vyzera lepsie 🙂
    #58107
    wendy1
    Člen
    Gumicku si neskusala, vies kupit aj take pekne “vystavne” maslicky.
    Napr. tu je link: http://www.maslicky.wbl.sk/
    Skoda ze ja neviem dat mojej taku. 🙁
    #58108
    heny
    Člen
    juj tie su peknucke….ja som pozerala uz v chovprodutkte ale vsetky sa mi zdali byt velke:( no uz je neskoro uz ma ofinku ostrihanu….:(
    ja by som ho najradsej celeho ostrihala … mozno to aj urobim po tajomky…priatel neni doma a petra chodi domov az po 18 tej xixi….len so stojcekom ho priatel strihava,ja ho drzim ked mu striha brusko. ja som expert na hlavicku :)… budem musiet sama telo ostrihat:)
    #58109
    Smallblot
    Člen
    Heny, zimný overal vôbec psa neobmedzuje v pohybe ak si na neho zvykne, Rony teraz po vonku lieta ako šarkan. My sme mu to kúpili ani nie kvôli zime (minulú zimu keď bolo -18°C, tak mal len vestu a v pohode), ale skôr kvôli tej kombinácii zima + vietor + dážď/sneh. Na zimu ho nestriháme, iba mu sem tam trošku zastrihávam hlavu a labky, takže keď napadol sneh a lepil sa, tak mal na vlasoch strašne veľké chuchvalce snehu a vtedy sa mu nedalo chodiť (chodil ako keby mal “v gaťoch”, tak naširoko :D). No a tento rok ako na potvoru žiaden sneh, žiadne tuhé mrazy. Zrovna keď sme tak vybavení! 😀 Včera som mu večer tiež dala len vestu, nie overal, ráno zase mal overal, lebo fúkalo a lialo ako z krhle. A keďže bývame vonku aj za dažďa min. polhodinu, pri takom daždi by bol mokrý neskutočne.
    #58110
    geppy
    Člen
    Heny aj nasa Geppy uz nema nic proti dazdu :D, uz je jej to jedno,dazd,vietor…a ozaj u nas sa to zacina menit s tym zapinanim vodidla, su dni ked stoji a caka kym jej ho zapnem….ale niektore dni ako napriklad vcera ze zas beha ako sibnuta :), ale ja sa nevzdavam 😀
    #58111
    Renatus
    Člen
    Vestičku používam v zime na Huga aj ja, hoci som neni zástanca obliekania psíkov.Praxou sa ale ukázala vesta ako praktická, má na nej odrazky a tak tezar, keď sa venčíme prevažne za tmy, a keby sa mi náhodou utrhol, mám akú-takú nádej, že ho nezrazí auto…

    Ináč minule, keď tak kvalitne mokro snežilo, bola som rada, že vestu má, lebo ináč by premokol až na kožu…

    #58112
    heny
    Člen
    SMLALBLOT to poznam tym s snehom 🙂 rocky ma tiez na labkach brmbolce, ale akeee 🙂 tiez chodi na siroko. potom ok ked sa vie v overali normalne pohybovat 🙂 no ked ste tak vybaveny hadam sa pocasie zmeni 🙂 rocky sa teraz vyhyba velkemu snehu je polomokry takze sa mu tazko chodi-skace, prepadava sa, vies ako to myslim? v cerstvom makkom skakal ako divy:)
    GEPPY fajn ze si zvykli ze? rocky si zvykol sam od seba, myslim si ze jemu pomohlo snezenie. z voditkom sa nevzdavaj 🙂 ja som kupila 5 metrove voditko, trenujem privolavacku, viem za som to mala mat uz davne zvladnute:( mne sa zda ze vsetko mu ide lepsie teraz ked je ,starsi,
    RENATUS su plemena ktore by sa mali chranit pred necasom, aj ked ako som spominala uz davam rockymu malokedy vestu- chvalabohu este nebol chory ( nechcem malovat certa na stenu) … ale myslim si ze aj pre psika je fajn ked napr za dazda ostane v suchu.
    #58113
    Smallblot
    Člen
    Heny mi sme s Ronym raz šli na pole, keď bolo nasnežené. Skákal skákal a potom sa raz stratil, proste zapadol do snehu a nebolo ho vidno. 😀 Ale bláznil sa strašne, sneh miluje, aj teraz keď sme mali trošku (asi pol dňa, možno jeden deň ale nechcem preháňať :D), tak sa šantil a nonstop vrtel chvostíkom a pobehoval.
    #58114
    heny
    Člen
    to som sa teraz zasmiala :))))))))))))) …sa stratil :))) no nevyhoda mensich psikov:))))
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 16 až 27 (z celkového počtu 27 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.