problémy so psom…

  • This topic has 10 hlasov and 20 odpovedí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 16 až 21 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #51637
    Petrita
    Člen
    Ahoj ja by som súrne potrebovala poradiť… mám doma šteniatko je to kríženec bradáča a špica je z útulku a má cca pol roka … vyrastala tam od malička nebola ani týraná ani nič podobné… má hygienické návyky no máme jeden veľký problém, ona totižto nechce chodiť vonku jediné čo vonku urobí tak to je potreba… rýchlo sa vypiša a uteká domov… aj to ju do trávy musím odniesť na rukách… už som ju skúšala prilákať aj piškotkami, granulkami ale nepomohlo. vonku s ňou mám trpezlivosť, nekričím na ňu ale aj tak nič nezaberá… prosím pomôžte mi a poraďte mi niečo aby aj môj psík chodil rád vonku, šťastne behal, hral sa, a aby som ho so sebou mohla brávať aj na výlety….. (doma sa nebojí je veľmi rozumná ale nechce chodiť vonku)
    Dúfam že mi odpíšete a pomôžete mi vyriešiť tento problém vopred Vám Ďakujem
    #51638
    zuz
    Člen
    To chce trening a vytrvalost. Ten psik v utulku nepoznal okrem koterca nic ine. Mozno sem tam kratka vychadzka bez socializacie. Viem o com pisem, tiez mam utulkacku, ktoru navyse topili, takze mala panicky strach z vody. Stacilo pustit vodu v kuchyni a uz bola pod sedackou. Nehrozilo ani priblizenie k fontane. Tak sme denne zacli chodit na chvilu do Auparku, kde je vo foyer vodna nadrz aj s tryskajucou vodou. Chodili sme zopar koleciek okolo. Prve dni sa drzala uplne pri stene. Po par koleckach sme si sadli na lavicku, kde som ju pomojkala, dala pamlsok a znova sme chodili. Vzdy po tyzdni som kruh zmensovala az sme sa dostali k okraju “bazenu”, tam som si sadla akoby nic a citala. Za ten cas si zvykla na zvuk tecucej vody, zistila, ze sa nic nedeje. Presunuli sme sa aj k otvorenym vodnym plocham a to leto zacala aj plavat:) Teraz ked sme vonku tak vpali aj do jedinej kaluze na ceste…
    Takze trpezlivost, (ale ziadne lutovanie typu “ty chudatko z utulku, bojis sa vonku”) Bravaj ju na miesta, kde su aj ine psiky (pokial teda uz mate za sebou vsetky potrebne ockovania, kvoli jej imunite) a postupne ju zvykaj. Dobre by bolo na vencenie miesto, kde ju mozes vypustit, hadzat jej lopticku alebo papek, natahovat spagat, nieco, co ju zaujme. Vychadzky predlzujte hoci aj po 5 minut. Vsetko je pre nu nove, ale to sa postupne podda. Drzim palce.
    #51639
    Renatus
    Člen
    Zoberte ju do parku, ked bude teplo…sadnite si do travy, nech vam sedi na rukach…
    Ked pochopi, ze sa nikde dalej nejde, mozno sama zatuzi objavovat svet vo Vasej blízkosti…
    #51640
    Lajusa
    Člen
    Dobry den,citala som,ze sa zaoberate staffom ako takym.potrebovala by som poradit.kamaratka ma am.staffa-fenka-1.5 roka.medzi jej manzelom a staffom je laska na zavidenie,horsie je to s nou a s fenkou,fenka ju neakceptuje,uz od mala ju atakovala,ale neublizila.ked je jej manzel doma,nemaju problem,horsie je ked odide na sluzobku a pred 2 mes sa im narodil syn a tu uz problemy narastaju (ked manzel nie je doma.fenka zacala atakovat aj maleho.ako maju postupovat,co snou robit?da sa to upravit?lebo sa rozhoduju nad tym,ze ju daju uspat.mozte prosim poradit????dakujem
    #51641
    zuz
    Člen
    Neurcili si doma pravidla, tak pes prebral vedenie. Uspanie psa nie je riesenie, pretoze ked si casom zadovazia ineho psa, bude to rovnake. Tu nejde o rasu, ale o sposob komunikacie so psom v ramci “svorky”. Je sice rozdiel ci je to americky alebo britsky staddord, ale v principe je to pes a tam treba zacat. Dobre na tom je, ze pes zije v pritomnosti, takze sa to da menit hned.
    Odporucam kontaktovat Dasu Fridrichovu 0903 644 395 z Ekoiuventy, ktora “naprava” problemovych psov (aj ich panov:)
    #51642
    mizu02
    Člen
    Dobrý deň , mám sučku Hovawarta má 1 rok . Vzdy ked s nou chodim na prechadzky a uvidi ineho psa zacne sa spravat ako zmyslov zbavena a zacne sa trhat z voditka . Netusim preco lebo ked je volne vypustena tak sa len onuchaju a idu dalej . Prosim pomozte mi lebo je to dost neprjemne ked ma ludia obchadzaju na kilometre koli jej spravaiu .
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 16 až 21 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.