Prípravky proti kliešťom

  • This topic has 14 hlasov and 26 odpovedí.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 16 až 27 (z celkového počtu 27 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55399
    Renatus
    Člen
    Minulý rok nám Cavalier chytil kliešťa aj napriek obojku a rozprašovaču…tento rok skúsim nejakú pipetku…vravíte Effi pro? Kúpiť ho v lekárni?
    #55400
    wendy1
    Člen
    Effi Pro kupite aj v lekarni s vet. pripravkami, pripadne v e-shope. Mne ho kamoska doniesla od veterinarky. Zadajte si na googli a tam Vam nieco vyhodi. Aky obojok ste mali? Tie lacne nie su dobre. Podla mna naj obojky su scalibor alebo killtix.
    #55401
    Smallblot
    Člen
    Mám yorkshira, takže obojok som ešte neskúšala, aj keď na leto býva ostrihaný na hladko. Používali sme Frontline sprej, pravidelne, ale koncom leta nám chytil blšky a trvalo nám pol roka (!) sa ich zbaviť. Odvtedy sme vyskúšali Advantix, Frontline pipetu atď., ale zabral nám na tie blšky práve Stronghold. Niekde som čítala, že ak sa používa dlhodobejšie jeden prípravok, tak tie hnusoby sú na to imúnne, takže my radšej striedame pipetky zakaždým a zatiaľ sme nemali problém. Na druhej strane, bola zima 🙂 a sezóna kliešťov je pred nami, takže uvidíme. Zatiaľ vždy mal kliešťa, ktorý sa uchytil, ale časom hneď po chvíli uschol. Uvidíme čo to bude teraz. Osobne by som bola najradšej, keby sme ostali na tom, že sa na ňom ani len nič neuchytí.
    #55402
    Renatus
    Člen
    No…presne tak…lebo potom len s obavami sledujem, či sa to zapáli, alebo bude kľud…A veru niektoré vpichy mu ostali na tom mieste také hrčky, hoci to zapálené nebolo…
    #55403
    zuz
    Člen
    Mne zabera na kazdeho psa nieco ine. Na psa Frontline a na fenku Advantix, lebo po Frontline mala uz o tri dni klieste pri usiach.
    Aj ked je pravda, ze toho roku som im davala tieto pripravky koncom marca, tak aj psik mal uz kliesta a to vzadu na stehne. Obojok si netrufam dat, kedze su obaja so mnou v posteli a obojky maju mat aj cez noc. Nechcem byt v takom blizkom kontakte s chemiou.
    #55404
    wendy1
    Člen
    Nemate skusenost s anibio tip ( alebo tic) clip? Myslim ze takto sa to vola, je to nejaky privesok, musi byt ale stale pri psovi. Vraj ucinkuje 2 roky, nie je to vraj chemia.
    #55405
    gina
    Člen
    Ja som mala fenku, na ktorej som vyskúšala Frontline, ale nejako to nepomohlo, z prechádzky sme sa vracali min. s kliešťami, teraz máme Effipro a sme spokojní, zatiaľ sa nášmu psíkovi kliešte vyhýbajú, tak môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť účinok tohto prípravku, zloženie je to isté ako Frontline, len je to lacnejšie (aj keď si myslím, že zaočkovať proti borelióze- BIOCAN B je potrebné tiež).
    #55406
    vlčiak
    Člen
    Ja sa prave rozhodujem či mam kupit pipetu frontline alebo effi pro dostat ju v lekarni???kolko stoji ???:)
    #55407
    wendy1
    Člen
    okolo 7 € pre velkost nasich psov. Nezabudni ze ucinnost ma myslim 2 mes. a potom treba opat.
    #55408
    vlčiak
    Člen
    Aj by som jej to kupil ale či zas to budu mat v lekarni ,viem ze minule mali frontline combo a to stalo 7,77E a eFFi pro??no neviem pojdem sa spytat!:) DIK
    #55409
    vlčiak
    Člen
    No tak nakoniec som kupil ten Frontline presvedčili ma ….to eFFI PRO nemali ako som spominal nakvapkal som jej to všetko ale !!! nedočital som sa v letačiku aku dlhuuuuuuuuuuuuu to ma učinnosť…
    #55410
    zuz
    Člen
    Moja skusenost je asi mesiac
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 16 až 27 (z celkového počtu 27 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.