Pribratie podvyzivenej dogy

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Kŕmenie a potrava Pribratie podvyzivenej dogy

  • This topic has 4 hlasy and 3 odpovede.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #49007
    debo
    Člen
    Zdravim vas…
    Chcem sa poradit ohladne mojho pripadu.
    3 dni dozadu sme si osvojili argentinsku dogu z utulku. Ma asi 3 roky, no je strasne chudy, da sa povedat az podvyziveny (vidno mu chrbticu, trcia mu bedrove kosti), vyzera hrozne. Nevazil som ju, no ma standartnu vysku.
    Nema problem s jedenim, chuti mu, stolica je takisto v poriadku. Problem vsak nastal pravdepodobne v tom ze v utulku sa im nedarilo krmit ho dosyta a takisto urcite velku ulohu zohral aj stres v utulku, nakolko na take prostredie nebol zvyknuty.
    Chcem sa teda len poradit ako by sa dal co najrychlejsie dokopy, ake davky, ako casto a samozrejme aj co mu podavat- ci miesat, striedat, co je najlepsia surovina, potrava na zdrave pribratie.
    Viem ze postupom casu to urcite pride aj samo, no chcem mu pomoct co narychlejsie a najskor.
    Co by teda skusenejsi poradili ???
    Vdaka
    #64776
    katarina2
    Člen
    Najskôr by som ho dala vyšetriť či nie je chorý, inak by mu násilné vykrmovanie mohlo aj uškodiť. Ako u ľudí ani u zvierat nie je dobré rýchle pribrať ani naopak, schudnúť, telo a hlavne organizmus sa musí na zmenu pripraviť postupne. Ak má nejaké problémy zdravotné tak musí veterinár poradiť s čím začať a opatrne so stravou, ak je zdravý aj tak, pomaly zvyšovať dávky, to vidieť na psíkovi koľko zje z chuti a kedy sa už začne s jedlom babrať. Najlepšia je pre psíka surová strava BARF ak je už na to žalúdok pripravený a psík je zdravý. V našom prípade mi striedame, lebo náš už boíl naučený na varené tak surová stzrava u nás je asi len 30% ostatné býva varené.
    #64777
    heny
    Člen
    Ked si svagrina zobrala psa z utulku,tiez bol velmi chudy…teraz vyzera normalne,dovolim si tvrdit ze ma nieco navyse….
    Pre aku stravu sa rozhodnes je na tebe, my sme konzervovali, od aprila sme na barfe, sme spokojni…aj ja aj pes:)
    Jedine co poradim ,nemiesaj granule so surovym,varenym.udajne to neni spravne…a zatazuje to zaludok
    Ak je psik zdravy, casom priberie.
    Nedavala by som mu zbytocne vela,len o nieco zvysila davku.A sam uvidis ci pribera…
    #64778
    wiktorja
    Člen
    to jak začne pejsek nabírat na váze je také psychické. No když se etabluje v domácím prostředí pak bude nabírat zcela jistě.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.