Potrebujem poradiť. SÚRNE!

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
  • Autor
    Príspevky
  • #93753
    MichaelaM
    Účastník (Participant)

    Mám takmer 5-ročnú fenku čivavy a začala byť nekontrolovateľne agresívna. Keď bola menšia nič také nerobila ale potom jej z ničoho nič preplo a vadí jej fakt všetko. Šteká na okoloidúcich, niekedy keď je vonku na voľno tak neočakávane vybehne na neznámeho človeka a snaží sa ho pohrýzť do nohy. Čo sa týka iných psov, tak s tými, ktorých pozná od malička nie je žiadny problém jedine tak to, že sa nad nimi povyšuje a je jedno či to je yorkshir alebo vlčiak proste stále sa správa nadradene ale nič nebezpečné nerobí. Ale ak sa máme baviť o psoch ktorých nepozná tak to je ako mať na vôdzke nebezpečnú dogu. Ide sa pretrhnúť z vôdzky, šteká, vrčí, cerí zuby, snaží sa vyštartovať. No čo je horšie v poslednej dobe začala byť agresívna aj doma, iný pes keď vyvedie niečo zlé (vyhrabe kvetináč, roztrhá po byte papierové vreckovky) tak sa ako keby hanbí za to čo spravil a tvári sa neprítomne. Ona? vôbec. Tvári sa akoby sa nič nestalo, tak jej vynadám, že čo to urobila, že sa to nemôže, prípadne jej dám rukou alebo novinami po zadku a je to ešte horšie, pretože začne vrčať alebo sa snaží aj pohrýzť. Poslednú noc už to bolo vážne nepochopiteľné čo spravila. Spáva so mnou v posteli a jednoducho som sa chcela len otočiť, ani som sa jej nedotkla a pohrýzla ma. Predvčerom pohrýzla svokru, ktorú zbožňuje najviac na svete. Nikdy by som si nepomyslela že by bola toho schopná, len ju jednoducho chcela vziať na ruky a preniesť do inej izby, ako vždy, keď má prísť návšteva, a stalo sa, pohrýzla ju. Prosím Vás pomôžte mi, neviem už čo mám robiť, skúšala viac vecí na ňu. Dokonca v jej 8. mesiacoch sme chodili na cvičisko, chodili sme tam 5 mesiacov čiže základné povely ako “k nohe, ku mne, sadni, ľahni a podobne” ovláda, jediné v čom je problém je tá agresivita. Vtedy sme pri skúškach dostali ocenenie za najlepší výkon z pomedzi všetkých ostatných psov (vlčiaky, pitbully, dobermany, rotweilery), áno s maličkou čivavou. Ona je múdra aj zlatá a strašne jú ľúbim, nedala by som na ňu dopustiť. Preto mi záleží na tom čo s ňou bude. Pomôžte prosím.

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.