Pocikávanie psíka

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Autor
    Príspevky
  • #93841
    myma
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň, prosím o radu. Môj psík býva doma sám od 7 rána do 15:30. Skoro každý deň sa pociká, ale problém je v tom, že vždy na to najhoršie miesto – do svojho pelieška alebo do mojej postele. Neverím tomu, že nemôže vydržať, pretože keď je s ním taký čas niekto doma ani sa nepýta a vpohode vydrží. Ale od malička toto nerobí. Bol pekne naučený vydržať, kým niekto príde domov. Až jeden čas bol otec práceneschopný a pes si akokeby zvykol že nikdy nie je sám a odvtedy robí problémy. Teraz žijeme s priateľom sami, nemá byť kto stále pri psovi. Neviem ako ho od toho odnaučiť. Myslím si, že keby nezvládal už vydržať nevyciká sa zakaždým do pelechu alebo do mojej postele /asi vie, že ma to najviac vytočí, už na matrace dávam igelity a rôzne iné opatrenia robím/. Možno to robí aj z trucu, že ho zavrem do spálne, avšak nedám si pocikať celý byt. Keď bol pustený volne, cikal po zemi a zavíjal za vchodovými dverami. Možno je to aj zo strachu, lebo je bojko od malička a bolo mu ubližované od pôvodných majiteľov, ale predsa ho mám od jeho 4 mesiacov a po tých rokoch by mal byť ok. Teraz bude mať 8 rokov. Prosím o rady, už ma nebaví každý deň prať peliešky…

    #94086
    Bunny
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň, prosím o radu, ako odnaučiť 4 mesačné šteniatko chodiť cikať v noci. Je naučený na cikanie vonku, ale keď čítam, že takéto šteniatka vydržia aj celú noc…..Ďakujem za rady.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.