Pochváľme sa…

  • This topic has 7 hlasov and 38 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #57374
    geppy
    Člen
    jeeeeeeeeeeej…Ricardo jasne ze ich bude este dost :)…ja som si tiez jeden (spiciak) nechala na pamiatku 🙂 Heny super robite pokrokyyyyyyyyyyyyy,tesim sa s tebov:D
    #57375
    heny
    Člen
    …dakujeme geppy:) neskrabat na dvere do bytu som ho tiez naucila, to sa naucil naozaj behom 2 dni:) stale som ho dala pred dverami posadit, ked pri otvarani dvier neobsedel a zase skrabal, zase som ho dala posadit kym som neotvorila dvere bez toho aby skakal a skrabal nane.pochopil:))
    ricardo my mame dva jeho zubky:) aj to len preto lebo tieto dva sme mu samy vytiahli,xi…
    #57376
    Tak tieto príspevky sa dobre čítajú, bol to dobrý nápad, zaviesť tuto rubričku. K tomu skúšaniu na nečisto,Henny: ide o to, že keď netlačí čas a nutnosť niečo spraviť, človek je oslobodený od vnútorného tlaku, ktorý ho inak veľmi stresuje a psík to rozpoznáva ako slabosť. Ale to presvedčenie, že sa to musí spraviť, je aj pri nácviku na nečisto nevyhnutné, inak to nefunguje. Henny, ty si na to prišla sama, čo ti tam chýbalo – to nastavenie, že to urobíš a psík sa podvolil prevahe mysle. A o to ide. Treba to mať vždy pri nácviku čohokoľvek na pamäti.
    Držím palce – psíka dokážete naučiť čokoľvek, čo chcete, ak ste o tom presvedčení a je to v súlade s jeho logikou.
    #57377
    heny
    Člen
    ..dakujem rhea:) akurat vcera som mu 2cvaknutiami odstrihla este vlasky pri ockach, nejak divne mu to to tam stalo, ani necekol:)) plazenie nam ide pomalsie ale zvladneme to:))
    #57391
    Smallblot
    Člen
    Včera sme sa naučili dávať labku! Je to ešte také nepodarené, nie vždy nám to vyjde, ale snaha tam je, vidím, že to pochopil veľmi rýchlo. Teraz už len cvičiť a cvičiť. Väčšinou mi ešte pchá ňufák do ruky, kvôli maškrte, čo by nemal, ale verím, že časom sa aj to “eliminuje”. :o)
    #57378
    heny
    Člen
    ..ozaj uz som prekukla rockyho:) ako som spominala ked prsi sa trase ako osika. ale ked je vonku minus , je bez vesty , k tomu ma este ,,letny,, strih mu nic neni !!!! mna trase od zimy a on je v poho. ten je ale ,,vychcany,, jemu sa len ten dazd nepaci, zima mu je fuk:)))))
    …. a hracky zacal pitvat, vcera som musela ,,operovat,, jeho oblubeneho macika:))
    #57392
    heny
    Člen
    …super !!!!!!!!!!!!!!!!!! s tym nufacikom to prejde moj zvykol ruku hryzt a preslo to.
    my sme sa dnes taaak nasmiali az mi slzy vysli:)) sedime na gauci.rocky medzi mojim priatelom a skorosvagrinou. mal kelimok od jogurtu. nechcel si ho dat zobrat ale newedel ani zdrhnut lebo skorosvagrina bola oprena. vedel ze nema sancu zdrhnut aj s kelimkom. tak sedi, kelimok v papulke, pozera na nas typickym oblbovacim pohladom:) skorosvagrina sa medzitym normalne posadila… za taku minutu rocky tak vystartoval !!! :))) sup poza jej chrbta skocil na zem a zdrhol aj s kelimkom:))))) no to bolo naozaj super:))) ten krpec je velmi prespekulovany xixixiiiiii
    #57379
    Smallblot
    Člen
    Dnes sme si konečne zaobstarali knižku 101 psích trikov. Takže sa budeme učiť nové veci. Cez víkend sme sa začali učiť povel “lez!”, zatiaľ nám to moc nejde, lebo večne lezie so zdvihnutou riťkou 😀 Ale verím, že to časom zmákneme. 🙂
    Heny náš Rony má tigríka na “uspokojenie”, ten bol vypitvaný už asi 20x. Toľkokrát som ho všade možne zašívala, že sa to už snáď ani tigrom nazvať nedá. A samozrejme všetkým plyšákom vykusal oči. Či už gombíkové alebo len z látky našité. Tak som si ho raz posadila na posteľ, vedľa neho som mu dala všetkých jeho kamošov bez očí a odfotila ho. A akurát nejak zažmúril oči aj Rony a tá fotka je úúúplne že dobrá 😀 Akoby s nimi súcitil :o)
    #57393
    geppy
    Člen
    hahahaha…..ja som sa tiez minule na mojej geppy tak nasmiala….kupila som jej novu zuvaciu kost (tu plnenu) a ona dobre vie ze s jedlom nesmie ist na postel.A my s mojim priatelom sme prave vecerali a mame kuchynu a potom je nasa spalna…..a ta nasa krpata vychcana…ticho,ticho….len takym rychlim krokom prechadzala popod stol a sup do spalne….,lenze ja ako prechadzala pod stolom tak som sa nanu pozerala….a ona len take ,,oko,, (vypulene) namna hodila a sup ju do spalne behom…boze tak sme sa na nej nasmiali 😀
    #57380
    heny
    Člen
    :)))))))))) xixixixiiiiiii :)))
    my mame tiez tu knizku. segra mi poslala zo slovenska.je super len dost cvikov je pre velkych psikov… aj nam to lezenie ide tazsie. dva-tri krat sa potiahne dopredu a tiez zdvihne zadocek:)ale casom to zmakneme neboj:) nie vsetko sa naucia okamzite. ja ho chcem potom naucit ten skok do narucia – ja musim byt oprena o stenu, a slalom medzi nohamy:)) tak vela trpezlivosti prajem!! 🙂
    #57394
    heny
    Člen
    :)))))))))))))) zlateeee xixi.ja som mu obcas dovolim doniest drievko hore- ked sa chystam vysavat lebo to robi bordel- minule som mu tak dovolila klasok doniest hore- kukrica na nom nebola. tiez chcel s tym byt v spalni na posteli- u nas je tiez zakazane na gauci ci na posteli papat. no ale on si pockal kym zaspime:) poobede sa zobudim a postel bola plna smeti:))) som myslela ze ho zabijem:))
    ..teraz ked sme boli na svk dostal ,,sokovu terapiu,, sestra ma 4 deti:)) boli sme vonku uz tu u nas deti okolo behali- on nic, na kolobezke deti-on nic, dieta s malym ale hlucnym kufrikom na koleckach- on nic:)) tak som rada. na segrine deti tiez v poho reagoval chceli ho pohladkat stale zdrhol ale nestekal ani nevrcal. verim ze nocna mora s detmi je za nami:))
    #57381
    heny
    Člen
    …minule sme sa hrali a nahodou ma hlavickou udrel do pery-paradne to zabolelo- som zaaukala, rocky odskocil, pozera namna par sekund potom priskocil a zacal mi peru oblizovat. viem ze to vela psikov robi ale on to urobil prvy krat a take milunke to bolo:)
    ..alebo pulovrik ked necham na gauci ho chce stale hryzt,som si stale myslela ze nema rad ten svetrik ale dnes rano ked som mu ho obliekala sam mi labky podaval:)
    …a na com sa smejem stale- ked nieco ukradne a poviem nesmies tak uteka okolo stola aby som ho nechytila a nezobrala mu ulovok:))
    …a este co sa mi pacilo- ked je nejake oblecenie na posteli obcas nieco hryzie.snurku, gombik.. minule vyjdem zo sprchy, idem do spalne,a videla som ako odskocil od veci a pozera namna akoby- ja nic, ja cely cas poslusne cakam na teba:))
    … mne taketo ,,tahy,, pridu velmi mile. .:)))
    #57395
    Smallblot
    Člen
    Haha, keď bol Rony malý, tak si zvykol brávať domov šišky. Teraz už o ňu ani nezakopne, ale keď bol malý, bol schopný jednu zakusnúť a ísť s ňou celú prechádzku. 🙂 Teraz to sem tam robí s hračkami, hlavne s novými. Taký je z nich vytešený, že si ich celú cestu nesie v papuľke. Má to jednu super výhodu – vonku mi nič neolizuje. 🙂
    No a samozrejme doma keď vie, že má niečo, čo by nemal alebo čo by sme mu mohli “ukradnúť”, tak si to v tej papuľke drží ako kliešť a popritom sa na nás pozrie tak bokom až mu bielka vidno, my sa tiež vtedy strašne nasmejeme, lebo to vyzerá strašne smiešne a potom tiež tie jeho behy, keď sa snaží rýchlo s tým zdrhnúť, ale na dlažbe sa mu to šmýka, tak sem tam aj 2 sekundy prešmykuje na mieste. Nahodí ten aerodynamický tvar, zaklopí uši a už letí. 🙂
    #57382
    Smallblot
    Člen
    My sa sem tam tak s Ronkom naháňame o úlovok okolo stola, potom skáče na gauč, z gauča, na chodbu, do obývačky, do kuchyne… :)) človek sa aj nabehá 😀 A tiež keď sa s ním niekedy bláznime, tak keď už ozaj nemá čo od radosti a bláznivosti robiť, tak čo je poblízku začne tak okuskávať s tými prednými zúbkami milimetrovými, tak rýchlo len cvakať a potom tak bokom pozerá na nás až mu aj bielka vidno, že čo robíme, pripavený zase “zaútočiť”, strašne je to smiešne vždy 😀 No a s tým oblečením – to nemával rád zo začiatku, ale teraz si tak zvykol, že ktorú vestu chytím, tak už podľa toho zdvíha a ohýba packy.

    Sú to zlatíčka tí všetci naši havovci. Malí, veľkí, všetci rozdávajú radosť a lásku. :o) Teraz nedávno som našla taký pekný citát:
    Nudný, smutný či beznádejný deň – toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne malé chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká, ako sa teší, že si konečne doma.
    Fakt pravda a nie len pri malom chlpatom klbku. :o)

    #57396
    geppy
    Člen
    jeeeej Heny to si dobre spravila…tu ,,sokovu terapiu,,….moja ju velmi dobre pozna a to len z jedny ,,certom,, dietatom …priatelovej sestry synom.Ja uz viem…a dam aj ruku do ohna ,ze moja by vzivote neublizila niakej zivej bytosti…potom co si musi vytrpiet pri tom certistu (chudatko moje),to vam ani nebudem opisovat….a ona drzi jak hlucha dvere :)))))))….a inac aj ja mojej dovolim ,,obcas,, doniest domov nejake drievko,lebo ona ich fakt miluje a niekedy aj nejaku sisku….aj ked moj priatel sa vzdy n..ere lebo je doma strasny bordel…..ale co uz hlavne nech sa bavi :)….Smallblot mas pravdu…aj ja sa vzdy tak narehocem…tie ich behy….ale to ani nie ze bezi…taky velmi rychli krok….ani neni videt nozicky :)))))…..a tie bielky…no vbed to…to tak hadze okom….hahahah
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.