pes z domu do bytu?

  • This topic has 3 hlasy and 2 odpovede.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #46762
    Dobry den vsetkym !
    Mam 2-rocnu fenu orecha Rokynku (ma nieco z dlhosrsteho jazvecika, je mala) a zije cely zivot na dvore. Ma tam hracky, macky, je stastna, proste normalny dedinsky pes Nema ziadne hygienicke navyky a nie ani vycvicena, ale za to je bystra a poslusna. Casto ju zvyknem bravat do domu, ale vydrzi tam maximalne hodinu potom sedi pred dverami a chce ist von…Teraz nasleduje moj problem: z rodinnych dovodov v buducnosti by som chcela aby Rokynka zila so mnou v panelaku- v 1-izbovom byte. Cchela by som vediet ci by si zvykla zit medzi 4 stenami, ci by sa naucila pytat sa von na potrebu a celkovo ci je sanca aby bola stastna aj v byte kde by nemala taku volnost ako na dvore…
    Dakujem za odpoved.
    #50154
    Scylla
    Člen
    Určitě by se to při správném postupu naučila. Jestliže jí budete muset vzít do domu, učte jí už teď základním hygienickým návykům. Berte jí do domu, hrajte si tam s ní, dejte jí tam místo na spaní, můžete jí v domě i krmit. Hlavně po krmení a probuzení jí sledujte, jestli si nehledá místo na vyvenčení a vezměte jí ven. Považuju za důležité, abyste s tím začali co nejdřív. Kdybyste začala až po přestěhování, mohlo by na toho na ní být moc – změna režimu, změna prostředí a tak dál.
    #50155
    Myslím že časom by si mohla zvyknúť, no treba sa pripraviť na to, že keď bude doma sama, tak od nudy možno bude hrýzť handry, papiere. Aj slepecké psy sa ako šteňatá musia naučiť čo si môžu a čo nemôžu v byte dovoliť. Z vlastnej skúsenosti viem, že pes pokým ho máte v dohľade, tak nechá predmety na pokoji, ale keď sa nepozeráte, tak vám začne ničiť byt, vyhrabávať hlinu z kochlíkov…
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.