Otázky ohľadom výchovy a výcviku šteňaťa

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa Otázky ohľadom výchovy a výcviku šteňaťa

  • This topic has 7 hlasov and 62 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 63 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65585
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)
    Áno, viem, že je to zle. On zrejme cítil môj hnev, preto neprišiel. Ale vôbec to nie je pravidlom, za normálnych okolností príde s radosťou a dokonca aj potom, ako ho potrestám, udržuje si odstup, ale keď ho zavolám, pribehne. Len asi dvakrát sa stalo, že neprišiel – síce sa rozbehol ku mne, ale potom sa zháčil.
    Inak to je môj všeobecný problém. Dám mu k nohe, pekne ma nasleduje, ale v tom sa rozbehne kamsi preč, tak čo robiť? Začať od začiatku, alebo…? Pretože to ma dosť vytáča, ten pocit bezmocnosti, a keď sa to stupňuje, už sa ma začína báť, pritom ho nikdy pri výcviku nebijem, max. mu trochu švacnem rukou po zadku, keď je moc rozbláznený, ale to nie je v hneve.
    Alebo teraz posledný prípad – sme si povedali, že na vianočnú večeru bude s nami vnútri, prečo nie, ale začal byť trochu dotieravý, tak mu spoza stola vravím “ľahni”, pes na mňa pozrie, nič, tak pritvrdím, zase nič, len na mňa kuká, tak som po ňom zrúkol, ale on furt nič. Ako som sa pohol k nemu, už odo mňa utekal preč. Pritom viem, že ten povel vie a nemáva s ním problémy, mne to príde tak, ako by len skúša, čo si môže dovoliť.
    #65566
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)

    Je to maximalna drzost a nula Respektu keď ta pes kusne do tvare

    Presne toho som sa obával. Ale je o to zvláštne, pretože inak, myslím, rešpekt má – na povel “nesmieš” reaguje veľmi dobre, aj keď naháňa mačku a poviem “nesmieš”, až ním trhne. Na druhej strane vie, že ak neposlúchne, dostane. Ťažko rozlíšiť, či je to strach alebo rešpekt.

    Preco davas tvoju tvar k jeho papuli???? To psy nema nemaju radi.

    Práve preto. Chcem, aby bol z mojej strany zvyknutý na čokoľvek a ja som sa nemusel obávať, že ma chňapne (obranne) vlastný pes.

    #65586
    katarina2
    Člen
    Tu je už ako vidím dôvera naštrbená. Ja verím že niekedy už strácaš nervy a začne Ťa to “vytáčať”, aj ked si myslíš že to nedáš pred ním najavo pes to vycíti. Psi cítia viac ako ľudia, pred nimi je umenie zakryť hnev, ale žiaľ inak to nejde, poviem si Ty ma nevytočíš rob si čo chceš ale na mňa si krátky a tak to musíš aj cítiť ako si to v duchu povieš, pes to precíti podobne ako Tvoj hnev čo ako ho maskuješ a aj on zmení správanie. Ak by si však chcel rýchlejšie pokroky ako ich sám nezvládaš obráť sa na psieho psychológa, ten lepšie vycíti zo správania Tvojho psa čo a ako na neho. Nahod si a vygooogli psieho psychológa, ktorý by ti bol najbližšie a poraď sa s ním ale iste by chcel osobne aj vidieť psa.
    #65567
    wendy1
    Člen
    Mojej keď fukam např. do nosa tak tiež chce jemně kusnut alebo točí hlavou, ale já ju stale vyprovokujem k tomu naprázdno cvaknutiu. A autoritu urcite mám. Alebo keď sa jej pozeram do očí vidim na něj, ze je v rozpakoch, ale já az pucim obrazně povedané oci na nu, já to beriem ako hru a ona vie, že ma to baví.:),
    #65587
    heny
    Člen
    Das ho k nohe bez voditka????To nie lahke aby pes siel pri nohe na voľno to chce velmi poslusneho psa ktoreho nic nezaujima Okrem vodcu a uprimne u vas to tak neni.

    K tomu povelu doma.tvoj pes tá ma bohuzial na haku. Neakceptuje tá ale tomu si si sam na vine.Ak ma v Byte svoj pelech treba ho tam poslat, ak ostane odmenit. Ak ostane dalsie 3/4min lezat zase odmenit. Pochopi ze aha ostanem som odmeneny.Je to lahky povel.

    S psim trenerom je to dobry napad veru

    #65568
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)
    Dnes sa mi stala zaujímavá vec. Dal som mačkám žrať. Kým som tam, pes sa toho ani nedotkne, ale tentoraz som musel odísť a tú mačaciu misku som tam nechal, chybou. Podstatné ale je, že keď som sa vrátil, bola preč. Začal som ju teda hľadať a keď som sa pohyboval v mieste, kde bola, pes odo mňa zdrhol preč. Keď som šiel za ním, zjavne sa ma bál. Tým chcem povedať, ale neviem, či je to možné, že akoby vedel, že urobil zle, aj keď to nebolo bezprostredne po incidente.
    Ale musím dodať, že ešte kým som ju hľadal, a hneď na to našiel, dočista vylízanú a prekotenú, zanadával som si, ale na psa som pri tom ani nepozrel, ani nespomenul jeho meno. Ani nebol v mojej tesnej blízkosti. A žiaľ neviem, či zdrhol ešte predtým, alebo až potom.
    Čo si o tom myslíte?
    #65588
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)

    Das ho k nohe bez voditka????To nie lahke aby pes siel pri nohe na voľno to chce velmi poslusneho psa ktoreho nic nezaujima Okrem vodcu a uprimne u vas to tak neni.

    Za normálnych okolností to zvláda, odbieha, len ak ho niečo vyruší, zaujme. Keď som písal “všeobecný problém”, myslel som to tak, že neviem čo robiť, ak k tomu dôjde, nie že by sa to dialo stále.

    K tomu povelu doma.tvoj pes tá ma bohuzial na haku. Neakceptuje tá ale tomu si si sam na vine.

    Ale prečo je to tak? Cvičím ho, dávam mu nažrať (vždy v stanovený čas), venčím ho, vychovávam a som dôsledný, čo nedovolím dnes, nedovolím ani zajtra a kompromisy žiadne. Na “nesmieš” reaguje veľmi dobre a ak niečo spraví zle, potrestám, inak naopak chválim. Neviem, čo robiť inak, aby ma rešpektoval.

    #65569
    katarina2
    Člen
    No iste pochopil, nie je sprostý, že to mohlo platiť len na neho ak on misku ukradol a vyžral…
    #65589
    katarina2
    Člen
    Ja si nemyslím že nerobíš všetko čo môžeš, len si myslím že potrebuješ na neho viac času alebo sa poradiť s odborníkom. Minule som Ti radila psieho psychológa, od tohoto som si už prečítala skoro všetky jeho články a píše zaujímavo:

    http://www.psycholog-psu.com/, – napíš mu priamo čo poradí ak chceš rýchlejšie výsledky, viem že náhliš kvôli tomu že to treba od šteňaťa a psíky veru rýchle vyrastú zo šteňacieho veku. Tu je jeho foto ja som si ho uložila pre prípad ak by som potrebovala poradiť.

    picture-919.jpg_rudolf_desensky_psi_psycholog.jpg
    #65570
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)
    To znamená, že by bol na mieste trest? Pretože som bol v tom, že to má význam, len ak ho prichytím.
    #65590
    katarina2
    Člen
    Dalším mým koníčkem jsou všichni nezvladatelní psi, o kterých se tvrdí, že už nejdou převychovat.
    Když k nám přijedete, většinou nepoznáte, proč který pes přišel, jelikož jsou všichni v pohodě.
    Ďalší obrázok tohoto psychológa každého psíka zvládne!

    (ozaj si si mohol vymyslieť aj lahší nick, jazyk si vylámem kým ho vyslovím a nie to ešte odpíšem ha-ha..-.:)
    No a ešte, nájdi si na neho kontakt má tam aj telefón aj mailovú adresu, má tam veľa článkov aj sa dočítaš čo potrebuješ.

    rdartemislogo.jpg
    #65591
    katarina2
    Člen
    Ja si nemyslím, že ho nevychovávaš správne len si myslím ako píšeš že očakávaš od neho maximálnu presnosť vo všetkom a na to je ešte malý, si myslím, že časom sa naučí viac ale možno všetko zase nie, nie každý pes ovláda všetko ale keď to tak chceš, poradila som Ti odborníka pseiho psychológa a on keby videl psa a teba spolu ako komunikujete iste by vychytil to čo tam nemá byť a si myslým že kedže je odborník skôr tvojmu psovi porozumie, ale Ty musíš byť prítomný a každý povel čo povie psychológ musí vyznieť od Teba, lebo Teba má rešpektovať a nie toho psychológa, on len môže poradiť. Ja som tu čítala články od jedného a veru keby som ho mala blízko za ním zájdem. Volá sa Rudolf Desenský, nájdem jeho link a ak máš záujem prečítaj si jeho články, sú zaujímavé, on sa venuje psom. Tu je jeho foto prikladám
    picture-919.jpg_rudolf_desensky_psi_psycholog.jpg
    #65592
    katarina2
    Člen
    jeden článok som odposlala 2x lebo som si mylela že mi ten prvý neprešiel…
    #65593
    heny
    Člen
    Vies ja som necitala vsetky tvoje prispevky.,,ty sa Mozno snazis ale robis chyby. Mozno mas zly pristup, si nervozny, Mozno vsetko robis spravne neviem nepoznam ta.

    Určite by bolo dobre si nejake knihy zaobstarat niečo si nastudovat.

    Pes potrebuje hranice a pravidla. A nejde vsetko zo dna na den.
    Tym zo krmis ty nemas zdaleka vyhrate. Ty musis byt pre psa zaujimavy!
    Krmenie. Ako ho krmis?Je kludny? Nedockavy?
    Keď idete na vychadzky ako idete?kto vychadza prvý z Brany?
    Hladkas ho keď ty chces alebo keď pes pride za tebou?
    Zabezpecujes mu dostatok zabavy? Trenujes s ním?nielen doma ale aj vonku?!
    Ma dostatok kontaktu s cudzimy ludmi, psami, inymi zvieratami???
    …..atd….

    Psa vychovat neni jednoduché clovek aj urobí chyby,na vztahu clovek/pes treba neustale pracovat…

    #65594
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 63 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.