Odchod z domu na prechádzku s veľkým štekotom

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Odchod z domu na prechádzku s veľkým štekotom

  • This topic has 2 hlasy and 2 odpovede.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #47343
    Renatus
    Člen
    Potrebujem poradiť, ako to robiť správne…
    Mám 5 ročného Cavaliera King Španiela, psa…V poslednej dobe sa veľmi pokazil v správaní pri odchode z domu na vychádzku.Behá, kňučí, poštekáva, celou cestou dole po schodoch v činžáku zavíja, kňučí, popoháňa ma pobrechávaním.
    Chodí von ráno o šiestej,okolo obeda si ho berie moja matka k sebe do druhého činžáka, po štvrtej si ho zase beriem ja k sebe domov a večer okolo 21,00 chodíme na dlhšiu prechádzku…To nemôže byť málo!
    Pre pokoj vo vchode to riešim úplne nevhodne – beriem ho na ruky, jednou rukou mu držím papulu a trielim von…chchem s tým niečo spraviť, ale neviem čo!

    Raďte!

    #52058
    Scylla
    Člen
    Je to projev stylu Já chci!! a jako takový bych ho netolerovala. Také to můžou být trošku slabší nervy u psa. Postupovala bych tak, že bych se připravila k odchodu na procházku. Pes začne vyvádět – já si jdu sednout k počítači, knížce,televizi – procházka nebude. Pes se uklidní, po chvilce se zvednu a jdeme na procházku…. . Po nějaké době dojde pejskovi příčinná souvislost – jsem zticha, jdeme ven, vyvádím – není nic. Bude to chvilku trvat, ale účinkuje spolehlivě. Je ale nutné,aby tohle dělali všichni, kdo s ním chodí ven. Také si myslím, že jeho chování, kdy si něco vynucuje a manipuluje s vámi, se netýká jenom venčení. Bylo by polovičaté řešit jen to venčení, podobně přistupujte ke všem jeho projevům tohoto typu. Pokud je drzý, buďte vy arogantní. Tím nemyslím křik zákazových povelů nebo něco podobného, ale dejte mu najevo, že je výhodnější držet hubičku a krok.
    #52059
    Renatus
    Člen
    Ďakujem…preposlala som to všetkým zúčastneným a skúsime na tom popracovať.Náš malý čertík si asi príliš uvedomuje, ako ho máme radi…a patrične to využíva…
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.