nocne mory

  • This topic has 8 hlasov and 38 odpovedí.
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 31 až 39 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59861
    Tak najskor to olizovanie, ma rozne vyznamy v roznych situaciach.
    Stenata olizovanim starsich vo svorke povodne ziadali o vyvrhnutie natravenej potravy. Dnes je to prejav podriadenia sa a ziadost o zaujem a hru, ak sa este pritom aj otocia na chrbatik a odhalia brusko.
    Ak olizuje starsi psik mladsieho, prejavuje mu vysoky stupen priatelstva a naklonnosti, v ramci jednej svorky aj starostlivosti on.
    Ak sa olizuju cudzie psiky, je to prejav rovnakej krvnej skupiny a kamaratstva. Skratka sa maju radi, vyhovuju si.
    Ak olizuje psik majitela, je to bud prejav priatelstva, alebo ked je to olizovanie skor neuroticke, nastojcive, skratka neprimerane, psik si majitela privlastnuje, je nezdravo nim posadnuty, cize psik je nevyrovnany. To prve olizanie treba vydrzat a prijat prejav priatelstva v pokoji, to druhe olizovanie treba zastavit a presmerovat psika na inu cinnost, hru alebo cvicenie.
    Pokladanie hlavky, skok do lona atd – su to prejavy naklonnosti a tuzby po telesnom kontakte, ale! rozhodol sa pre to prvy psik, cize spravil si dobre na ukor majitela. Ak to majitelovi vyhovuje a vztah je v poriadku, psik respektuje pana a poslucha, nic sa nedeje. Ak vsak psik vykazuje nedostatok respektu vseobecne, je to manipulacia s panom. Ak to vsak mam rada (kto by nemal), poslem psika prec a po chvilke si ho zavolam a vezmem do lona na maznanie a skrabkanie. Aby to bolo moje rozhodnutie, nie rozhodnutie psika.
    Cize treba rozlisovat podla situacie
    #59862
    Aha, este opieranie sa chrbatikom o majitela na gauci – manipulacia a zabranie si priestoru
    Lezanie v posteli na nohach majitela – zabranie si priestoru na ukor majitela, cize opat manipulacia

    Len zdoraznujem, ak psik plne majitela respektuje a jemu to vyhovuje, ziadna tragedia. Ak ale psik robi, co chce doma aj vonku, tieto detaily ho v tom len podporuju, pretoze ide o nedostatok respektu a majitel s tym vedome suhlasi. potom nech sa vsak nedivi, ze psik neposlucha. On len robi to, co majitel zrozumitelne nezastavil.

    #59863
    Smallblot, tym olizovanim si prejavovali maximalnu naklonnost.
    #59864
    Wendy, tu nejde o prosenie o potravu, hoci spravne hovoris, len prejav podriadenej naklonnosti k RR. Akten prejav RR v pokoji prijima, necha sa olizat, je ich vzat jasny, maju sa radi, RR je dominantna, tvoja je submisivna v tom vztahu. Roly su dane a je medzi nimi pokoj a mier.
    #59865
    heny
    Člen
    rhea dakujeme 🙂 to je ozaj zaujimave…
    rocky obcas mi vyskoci na brucho a tak besne mi zacne olizovat tvar ze hroza 🙂 takisto ked dojdeme domov a petra je uz doma. vyskoci k nej na gauc, zadne labky ma na jej stehnach, horne na pleciach, a bozkava ju ako pojaseny 🙂 je to pekny pohlad.
    ked som u snubenca a ideme spat, rocky sa stale natlaci medzi nas- ziarli ??? to nevyhovuje ani mne ani jemu, rockyho hned vyakazeme k noham…
    a co mi ale vadi..lezim pri pc na gauci lahne si mi na hrudnik s prednou polovicou tela a zacne ma pusinkovat , to ho tiez hned zrusim 🙂
    #59866
    a čo to znamená, ked Engee pri strete s každým (pes, hlavne človek) sa vyťahuje za ľudskou tvárou a chce ho poolizovať? hovorí niečo akože “ahojte, prichádzam v mieri?” , je to reakcia väčšinou, ked sa k nej ľudia sklonia, aby ju pohladkali, no ona chce vkuse dotyčného poolizovať
    #59868
    henny, je to obťažovanie, treba ho vykázať od seba. A aj v tej posteli medzi vami to nie je dobre. Nárokuje si miesto, ktoré mu nepatrí. Privlastňuje si ťa na úkor snúbenca. Takže to intuitívne robíš dobre, keď ho vykážeš k nohám. To isté pri pc, nemá ťa čo vyrušovať a obťažovať pusinkami, keď máš inú robotu.
    Dorob si svoje a keď je v pokoji a čaká, tak si ho k sebe zavolaj a možete sa vypusinkovať dosýta.
    Zásada je, že všetko, čo ti vadí, mu zrušíš. A bude to robiť podľa tvojich predstáv.
    #59869
    heny
    Člen
    dakujem rhea 🙂 takze to robim dobre… pusinkovanie je mile, zlate ale len vtedy ked ja chcem:)
    k ,,pusinkovaniu,, niekde som citala ze to neni dobre nechat sa- alebo pusinkovat psika koli bakteriam atd, ale ked to sa neda:)
    #59870
    Rhea, do krku? Prečo teda susedkyna stafordka ju uhryzla do papule?
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 31 až 39 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.