Nechcú mi dovoliť psíka :/

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chcem psíka Nechcú mi dovoliť psíka :/

  • This topic has 8 hlasov and 71 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 72 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64537
    sabca033
    Člen
    Jáj:/ aj dlhosrsté sú veľmú náchylné? …a je to polda teba týranie? keď máš v byte čivavu alebo Yt ?
    #64567
    zita
    Člen
    Este k Sabci. Katka mas pravdu, ze nestoja pubertaci o odpoved ale ked ich nikto neuzemni tak s svojej bohorovnej samolubosti dojdu az do neba… Viem aj to, ze je to hrach na stenu ale tak ci tak ich zivot prefacka a nie raz. Cim skor tym lepsie.
    Skoda len, ze toto stvorenie ma psa. Rodicia budu mat cochvila problem nielen z nevycvlanym teneegerom ale aj so psom.
    #64591
    sabca033
    Člen
    Toto by sme si chceli požičať 🙂 http://zvierata.bazos.sk/inzerat/27238324/yorkshirsky-terier.php … to bude vyzerať inak než normálny YT?
    #64551
    sabca033
    Člen
    Dobre uznávam máte ztoho aj pravdu ,a le zas si myslím že netreba zveličovať -_- mám vela kamarátok ktoré majú buď YT alebo čivavu a keď som sa ich pýtala na venčenie alebo tak povedali mi že : ráno si v pohode vstanú asi o 10min skôr, a potom idú so psíkom na 10 minut von a že to úplne v pohode stačí .. a je to úplne normálny pes a ani sničím netrpí tak jako tých 10 min. stačí .. potom poobede prídu zo školy a idú sním zas okolo tých 10-20 min .. potom večer tiež už len na nejakých 20min .. proste čivava sa uspokojí aj s obmedzeným pohybom tak netreba zveličovať podla mňa. A ja sné že keĎ niekam pojdeme že ju budeme brať aj na väčiše prechádzky . No a ešte o tých plienka, ako prepáč ale mylsím si že je normálne naučiť malé šteniatko aby si zvyklo na tú plienku než aby som musela dvíhať jeho exkrement alebo utierať moč .. je to úplne normálne -_- a jasné že by som sním chodila aj von. A ešte ohladom toho tréningu , dobre skúsim to, ale ˇja by som práveže teraz cez prázdniny chcela toho psíka, nie zase čakať 3 mesiace lebo teraz môžem mu venovat čo najviac času! aby si na mňa zvykol a naučiť ho aj to že cez školu budem preč. Myslím si že už je najlepší vek nato, aby mi ho kúpili, lebo sním môžem byť čo najdlhšie.Deti ako ktoré, keď sú nejaké rozmanané a všetko im rodičia dovolia tak jasné že im hi hneď kúpia a potom skončí v útulku!
    #64538
    wendy1
    Člen
    Jasne ze nie, len to musis vysvetlit mamke. YT nema podsadu takze nie je vhodny na vonku, o civave viem malo, lebo ma tato rasa vobec nezaujala, ale na vonku tiez urcite nie je. A je jedno ci je to kratskosrsta alebo dlhosrsta.
    Ja mam v byte labradorku a neviem si predstavit ze aj ked budeme v dome ze by bola von.
    #64568
    heny
    Člen
    Wendy ja ked som pozerala chovne stanice ohladne biewera, max som pri jednej citala,ze fenka bude drobnejsieho vzrastu.ale nie mini!!!!inak baby so vsetkymi vasimi prispevkami plne suhlasim..
    #64592
    zita
    Člen
    Boze, to je krasnych 50 deka havosa!!!!
    Drzim palce aby to vyslo
    #64552
    wendy1
    Člen
    No comment. Najlepsie bude ak si trochu prestudujes aj to com sme tu pisali o neuceni psa na plienku. Ked si myslis ze psovi staci 15-20 min. tak to by som psa urcite nekupovala. To len ludia pre svoju pohodlnost si nahovaraju ze im to staci, lebo je to maly pes.
    #64569
    heny
    Člen
    Nieco mi predsa neda,ta jej kamoska asi reagovala na moju vetu co sa tyka mini psov,ako som ja pisala ohladne zradla,..
    ..ked sme vtedy s byvalym kupovali tu sucku,mala 2,2kg bola viditelne podvyzivena,dokonca zablsena,..kebyze ju my nekupime ktovie co by sa s tym chudatkom stalo.bola to len 4rocna sucka!!! Ako to presne chodi neviem,ale ten pan,, chovatel,, to myslel tak,po laicky povedane, malo zradla(a len urcite veci) pre sucku, steniatka budu tiez male…
    .to som si nevymyslela….napisala som to co som sama pocula,mozno prave nedostatocnou stravou dosahuju tie hovada tie mini vzrasty u psov(suciek)
    Preto som aj bola rada ze sme ju kupili….

    Bohuzial sa yorki a civava v mnohych pripadoch stava modnym doplnkom u 15rocnych pubertiaciek:(
    psy poludstuju, su to casto dominatne,nevychovane psy ktore stekaju na vsteko co sa pohne
    nemaju sajnu o psoch…..vidia maleho mileho tvora,a zabudaju na to ze je to pes ktory ma svoje potreby-napr poriadny vybeh,ucenie sa atd….

    Ja mam par znamych co maju civavy, klobuk dole:) tie sa k nim spravaju ako ku psom….ziadne nosenie na rucickach,naopak,hodinove tury v lese atd…super….

    #64553
    katarina2
    Člen
    Psík sa nesťažuje, nevie to, ale minimálne polhodinka treba psíkovi a to nie len kvôli venčeniu sa chodí von, ale aby si aj užil prechádzku a ked príde domov unavený a zaľahne, vtedy je psík spokojný, takže Wendy má pravdu a nie Tvoje kamarátky, takým by som psa venčiť nedala! To sú pohodlné baby.. Ja už mám svoje roky tak dlhá prechádzka je pre mňa únavná ale ak nevydržím s ním vonku pol hodinku, normálne mám výčitky svedomia že psík spokojný nebude. Tak po oddychu trochu neskôr idem s ním zase. Psík hovorí aj očami ak ho už poznáš pochopíš, ja vidím v jeho očiach aj spokojnosť aj nespokojnosť a vôbec jeho správanie, treba vedieť sledovať oni hovoria jasne svojím telom a pohľadom. Tie plienky sa obyčajne používajú ak je psík chorý alebo má hnačky ak máš fenku tak v čase hárania, ked krváca a tak,.. a nie kvôli tomu že je doma dlhšie samé. Tie plienky obmedzujú psíka, takže len v nevyhnutnom prípade. Vieš si to predstaviť že chodí psík po dome aj 4 hodiny s mokrou alebo okakanou plienkou? To myslím ak by bol tak dlho sám… To už radšej by som utierala mláčky a zbierala extrementy ako nechať psíkovi vyžrať močou alebo kakou riťku a potom liečiť zápary. On sa psík do troch mesiacov naučí vydržať kým pôjde von, pravdaže ak chodí von pravidelne a na začiatku šteniatko kým neudrží moč alebo stolicu by som mu oddelila jeho kútik kde nie je koberec ale len linoleum a čistila len to malé priestranstvo, alebo sú aj také väčšie klietky kde sa vie pohodlne vystrieť a tam si iste pod seba nenašpiní, ale to už ked bude väčšie a rozumnejšie lebo šteniatko si našpiní aj pod seba, – darmo toto sú obete čo treba prijať ked si zadovážiš psíka. Nielen svoje dobro že chceš psíka ale aj jeho dobro aby aj jemu bolo u Teba čo najlepšie. Ja dúfam, že ked ho tak veľmi chceš budeš aj zodpovedná majiteľka psíka a zabezpečíš pre jeho dobro všetko najlepšie.
    #64593
    sabca033
    Člen
    Myslíte že by sa dalo dohodnúť na 2 dni? nebude to pre také šteniatko šok? .. (dúfam že sa rodičom zapáči a nebudú sa jej chcieť vzdať
    #64570
    katarina2
    Člen
    No a na ruky zobrať psíka, to už nie je venčenie, to môže aj doma sedieť, nepoviem ak je neprimeraný terén pre malé nožičky, tak len vtedy zdvihnúť a po prejdení velkých mlák alebo iného zlého terénu pre ne, a potom zložiť a nech si už ide samé. Alebo do kabelky a po obchodoch?- je to aj milé aj smiešne – opičenie… No a k téme malý pes alebo mini pes – je zrejmé že keď niekto vyberá psa podľa veľkosti asi počíta s tým, že menej papá, menej kaká, menej šampónu na kúpanie a menej priestoru pre neho, – to je síce pravda ale aj malý pes potrebuje behať aj na prechádzky, možno šteniatku stačí aj 10-15 minút ale častejšie cez deň ak ho chceme naučiť robiť potrebu vonku, lebo šteniatka nevládzu zadržať – plienkovanie v nevyhnutnom prípade ale radšej zabezpečiť niekoho ku šteniatku aby ho vzalo von! Pes ktorý je málo vonku, či je to už šteniatko alebo väčší je nervózny, všetko obhrýza, poškriabe, ničí nábytok lebo sa nudí a nie pre to že je to zlý pes ale majiteľ nemá na neho čas. Môj psík má 50cm od ňufáka po chvost a 40cm výšku, – ako vidíte leží si v koterci na dvore, práve máme guľáš párty – koterec má veľkosť cca 60m2, postačil by aj pre 2 veľkých psov, takže má celodenný výbeh a zároveň je aj so mnou, poprípade s mojou návštevou, lebo koterec je spojený s domom aj s terasou, takže nikdy nie je sám, ale aj tak s ním chodím na prechádzky ako mi to dovolí čas alebo moje zdravie, pretože som to už tu niekde aj spomenula, že ja už mám svoje roky a nevládzem s ním toľko lietať koľko on by chcel, ale aspoň som mu vytvorila podmienky aké sa dali najlepšie pre psíka. Treba poznať reč tela alebo aj z pohľadu psíka vycítiť či je šťastný, spokojný alebo smutný a ja vidím, že napriek podmienkam ktoré som mu vytvorila on túži aj po spoločnosti iných psov, a von na prechádzku, oňuchávať aj iné stopy, nielen tie svoje doma, preto sa snažím s ním aj ísť keď sa to len dá a vtedy je ozaj spokojný keď sa vrátime z polhodinovej prechádzky tak spokojne zaľahne, až je radosť sa na neho pozrieť aký je spokojný.
    #64554
    Madlen
    Člen
    Ahojte. Chela by som sa trošku vyjadriť tuto k tomu, čo tu píšete.. ako pozerám, moc sa v tom nevyznáte a nemáte psíka. Absolútne s vami nesúhlasím v ničom. Narozdiel od toho, so Sabčou vo všetkom.. ako vidím ma toho dosť preštudovaného o psíkoch 😉 ja mám teraz 15 a mám mini yorkshíra. MINI aby ste pochopili, že taky existuje -_-.. mám ho od 7. ročníku a nijako som sa naňho nepripravovala, tak ako tu vy píšete že každé ráno vstávať o pol hodinu či kolko to skôr a prechádzať sa ako blbá sama okolo baráku -_- úplny nezmysel je toto.. pochybujem, že vy by ste to robili.. prechádzať sa sama, okolo baráku je uplne niečo iné ako ísť na prechádzku so psíkom. Potom ďalej ste tu písali, že mini yorskír neexistuje, že to je normálny York len menšieho vzrastu pretože mu nedávali dostatočne jesť a tak. Ďalšia blbosť, pretože tam, odkial mám ja svoju Nelku tak tam boli aj MINI yorkshíry a aj normálny.. a boli úplne inej veľkosti, na prvý pohľad vidíte ten rozdiel.. mini yorksír je o dosť menší ako ostatných a je ešte viac vhodný do bytu.. bolo by dosť divné keby tým “normálnym” yorkshírom dávali menej jesť aby boli menší nemyslíte?! -_- ja teda hej :D! .. dobre, teraz ďalšia blbosť.. DLHÉ VENČENIE A SKORÉ VSTÁVANIE. tak to teda nie je.. takéhoto “bytového” psíka stačí vyvenčiť 4x za deň.. ak ste v takom veku ako ja a máte školu tak sa to tá tak, že ráno- to stačí vstať približne o 10 minutiek skôr a dať si len jedno kolečko okolo baráku nech sa psík vyciká.. potom doobeda až okolo obeda.. to tak na 15 minut, ale keď som v škole, požiadam maminu aby mi ho raz vyvenčila:-) to jej neuškodí, tiež si dať takú menšiu prechádzku.. potom poobede okolo 4tej.. to môže byť velká prechádzka, dajme tomu pol hodinu alebo hodinu. podla toho kam ho roberiete vybehať.. a ešte večer okolo ôsmej.. a to tak dve kolečká okolo baráku dostatočne stačia 😉 a to je všetko.. viac venčiť nepotrebuje.. fajn, ďalšia blbosť čo som tu videla je to, že ste tu písali že učenie psíka cikať na plienku je blbosť.. toto tiež nie je vôbec pravda!! naopak je to dobré.. keďže nemôžete byť doma počas celého dňa a nemôžete byť stále vonku so psíkom tak by mal mať aj niečo takéto.. ak bude potrebovať vykonať potrebu a vy nebudete doma, zíde sa táto plienka 😉 .. hlavne pri šteniatkach pokým niesú naučené chodiť von.. tiež sme takéto plienky používali a bola užitočné! a dosť !! .. tak toto je odomňa všetko, myslím že mám vo všetkom pravdu keďže mám psíka a všetko je v poriadku 🙂 ..
    #64594
    zita
    Člen
    Zavisi od majitela. Ak to berie zodpovedne, tak ho urcite “neposle postou” ale riadne si zisti do akeho prostredia psika dava. Skus s nim komunikovat, ci ho neprinesie ukazat, pozicía na par dni aby sa uistil ze bude u vas v pohode. Ak nie, hladaj dalej. Seriozny chovatel urcite bude s Tebou a celou rodinou spolupracovat, lebo mu na tom malom stvoreni zalezi a nie je to pre neho dalsich par eur na zarobok…
    Seriozny chovatel vybavi steniatko do noveho domova ockovacim preukazom, steniatko odovzdva odcervene. Zabali mu kus handry alebo cohosi takeho z pelecha aby malo stenieatko aspon trosku pachu po mamicke a surodencoch. Vysvetli cim bolo doteraz steniarko krmene a da na zaciatok par porcii, na ktore je zvyknute. To vsetko v zaujme minimalizovania stresu pri odchode od jeho ludi, mamicky a surodencov.
    Ked dojde k vam tak urcite mu tu handru daj do pelecha a ked budete prechadzat na ine krmenie nez na ake je zvyknute, tak velmi pomaly a opatrne.
    #64571
    wendy1
    Člen
    Heny to je sialene.:( Ja by som takeho mini psika nechcela, uz len preto ze by som sa ho bala pohladit ze mu nieco zlomim.:D To dievcatko co som spominala, kazdy den chodi s nami s tou svojou “mini” YT na hodinu aj hodinu a pol vecer vonku a to sme taka trojka, Wendy, RR ( Batulli ) a ona mini YT ( Mia ). Ale popritom samozrejme postretavame kopec dalsich hafanov, ktorych Wendy miluje ( JRT Angus, stafordka Meggie, portugalsky vodny pes – teda fenka Bianka, pittbull Lucky ).:D
    Este k tej Mii – ja sa ju bojim ozaj pohladkat, par krat ju pohladim, ale potom dost, az sa jej bojim dotknut ze sa rozsype. Je inac v dobrom stave, lebo sa o nu staraju, ale ja som toho nazoru, ze to si mozem kupit rovno zajaca alebo morske prasiatko co sa tyka velkosti.
    Trochu mimo temy, ale vcera sme sa tak super zasmiali. Na luke sa zjavila macka, hned som Wendy zapla a samozrejme ju do sekundy zaregistrovala po zapnuti, ostatne psiky az neskor, samozrejme zacal brechot, trhanie na voditku, a viete co spravila prvykrat pocas nasich stretavok ta RR? Jemne kusla Wendy do krku zozadu na kozu a potom na chrbte, ze haloooo ukludni sa a netahaj panicku.:D Tak sme sa pobavili. Ked sme isli spat z prechadzky, tak opat dalsia macka pri bedni, Wendy samozrejme brechot ako keby som ju rezala ( zato sa hanbim, ale zial je taka sialena ked ju vidi, hoci v poslednej dobe sa mi to dari kontrolovat co sa tyka privolania alebo stopky – zostane na mieste ) a opat ta ista scena, Batulli ju opat jemne kusla, ked Wendy brechala, dalsie kusnutie sa jej podarilo az tak ze Wendy vytrhla gucu chlpov, samozrejme Wendy nic, bola “pocarena” mackou. Tak len tolko zo vcerajsej vychadzky.:D

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 72 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.