KÚPETE PSÍKA PO KAŽDOM VYVENČENí?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Starostlivosť o vzhľad KÚPETE PSÍKA PO KAŽDOM VYVENČENí?

  • This topic has 10 hlasov and 27 odpovedí.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 16 až 28 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #52835
    Ja mam zas taku moznost, kedze byvam v dome s velkou obrooovskou zahradou, ze pustim psiky oba a nech behaju, ked chcu ist dnu tak “zvonia” 😀 a to takym sposobom ze pridu k vchodovym dveram a zacnu stekat ako saleny 😀 a zas ked chcu ist von tak si sadnu k dveram a takto je to dokola cely den 🙂 niekedy idem s nimi ked je teplucko ale vacsinou sa sami hraju a pozorujem z okna ako behaju po celej zahrade a ked pridu dnu tak tu na nich cakam ja a zas ich trosku vybijem a spinkaju 🙂
    #52836
    Scylla
    Člen
    My chodíme každé ráno, pokud nejsem na pracovní cestě, tak na 12-15 km procházku s lítáním, stopováním, hledáním předmětů a tak, případně s koupáním a lezením přes přírodní překážky. Celý den mají volný přistup na zahradu, občas mě vyzvou ke hře a já se přidám, když nemusím sedět u bedny a dělat nebo mám hotovou práci doma.Odpoledne jdeme na kratší procházku a balonkem nebo jiným aportem, v létě cíleně za plaváním. Pak je zase přístup na zahradu. Když jsme bydleli ve městě, chodila jsem v 5 ráno a pak do práce, manžel dopoledne a po poledni, já po návratu z práce na velkou procházku pak ještě po 22. hodině.
    Když jsem na pracovní cestě, chodí s nimi prověřený a psomilný kamarád.
    #52837
    Obdivujem Vas ze sa takto viete donutit na take dlhe prechadzky 😛
    #52838
    Lucia291
    Člen
    Labky jej osprchujem tak každé dva dni, pretože jej na bielej srsti veľmi vidno špinu. Celú ju kúpem podľa potreby max. raz za mesiac.
    #52839
    wendy1
    Člen
    Raz za mesiac to je dost ak je to so samponom. Skuste aspon raz za 2. Ked uz sa neda tak sa snazte pouzivat naozaj kvalitne vyrobky, aby ste jej co najmenej narusili PH. U psov je PH velmi citlive. Najlepsie by bolo ju len raz za mesiac vysprchovat ak je to nutne. Toto je dost nevyhoda u bielych psikov, zvlast malych.
    #52840
    Ja som svojich musela pred troma dnami umyt jedneho dvakrat aj druheho dvakrat…Vytierali s ami do zdochliny a som ju nevedela najsta boli od krvi 🙁 Preco to vlastne robia? pes nie ale fenka… Pes sa zaspinil asi od fenky
    #52841
    wendy1
    Člen
    Chcu prekryt svoj pach? Vtedy je normalne ze ich okupes, aj ja by som. Nezavidim ti tu zdochlinu.:-) Neviem co je horsie ci vykaly alebo zdochlina? Chvalabohu, moja to nerobi ze by sa vytierala.
    #52842
    Moja by uz mohla prestat a to akze ona sama sebe smrdi ?:D
    #52843
    majka78
    Člen
    Tiez utieram vlhkou utierkou labky a bruško a potom labky natriem kremom,osvedcenu mam nechtikovu indulonu,rychlo vsiakne a potom si neoblizuje labky.Ak je velmi spinavy,alebo zacina pachnut osprsim v cistej vode,to staci.Sampon max.2-3 krat do roka.
    #52844
    ja tých dvoch už len preventívne aspoň labky, ved spia pri mne 🙂 ale je to dobré nemusím nič zdvíhať lebo tam skáču sami a dobrovoľne automaticky kým si ja dám dole kabát veľký ma už čaká vo vani 🙂
    #52845
    Renatus
    Člen
    No ja neviem…prečítala som si tu všetky príspevky…a som mierne rozpačitá…

    Mám Cavaliera 5 rokov…v byte! S kobercami! Spí so mnou !

    Venčený je 4x denne. Ráno od pol šiestej do šiestej – ja! Na obed si ho berie k sebe moja matka…tam je dokiaľ si ho nezoberiem cestou z roboty…No a potom sa venčíme pred spaním…nevyzerá, že by mu to bolo málo.Cez víkend sa snažím urobiť mu výlet aspoň na pol dňa – záhrada, les, lúka…

    No a teraz to kúpanie…pokiaľ je vonku ideálne, čiže krásne,teplo a hlavne sucho, len mu utrieme labky aj bruško.
    Ale pokiaľ je vonku hnusne, pes musí po prechádzke do sprcháča!Vlažná sprcha na labky a “podvozok” proste musí byť.Šampónované kúpanie robíme podľa potreby.Cavalier má veľmi jemnú srsť, na ktorej sami vidíte, že potrebuje okúpať…Po kúpeli sa srsť krásne leskne, je hodvábne jemná a celkovo Cavalier vyzerá “šťastne”…
    Neviem si predstaviť, že by som ho pol roka nekúpala…už po dvoch týždňoch vyzerá splasnuto,neupravene…a škrabe sa!

    Asi to naozaj závisí od rasy…

    #52846
    Renatus
    Člen
    A ešte som zabudla dodať, že za 5 rokov, počas ktorých sa takto starám o svojho psa, nemali sme ani raz kožné ani iné problémy…Ku zverolekárovi chodíme len na preventívky a očkovanie!
    starry-pes.jpg
    #52847
    renatus správne 🙂 je to aj o rase a o tom čo psík potrebuje a my tiež
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 16 až 28 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.