Kŕmna dávka

  • This topic has 4 hlasy and 5 odpovedí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48464
    Denny
    Člen
    Ahojte!

    Skúšala som to vyhľadať na internete no nič sa mi nepodarilo nájsť.
    Môjho 8-mesačného YT vážiaceho 5,30kg kŕmim RC junior avšak neviem, či správne, vôbec nemám odhad koľkokrát denne alebo i skôr koľko denne by mal psík zjesť týchto granuliek. Nemám doma žiadne odmerky, jedine že by som to odvážila, ale kedže neviem koľko by mal ten psík tých granuliek zjesť, tak neviem ani koľko mu mám počas dňa dať. Cez týždeň ho i občas kŕmim vareným kuracím mäskom bez soli. Nie veľa, ale chcem aby psík mal občas i niečo iné ako granule. Granulky kupujem vo zverimexe v meste, majiteľ má tie mechy s granulkami počas dňa otvorené, každý kto si ich chce kúpiť, tak si môže nabrať koľko chce, oni to odvážia a potom zaplatíte. Problém je, že neviem aké kŕmne dávky sú napísané na obale tých granúl a bohužiaľ tento mesiac sa nebudem môcť dostaviť do mesta kde granulky kupujem, inak by som sa spýtala majiteľa chovproduktu 🙁
    Chcem Vás preto poprosiť o radu, ak sa teda v tom niekto vyznáte, lebo ja som vždy psíka kŕmila od oka, no teraz je kastrovaný, čiže bude mať väčší nábeh k priberaniu a tak by som chcela byť informovaná akú kŕmnu dávku by takýto psík mal počas dňa mať!

    Ďakujem za všetky odpovede! 🙂

    #59195
    katarina2
    Člen
    Ja dávam odhadom vidím koľko toho zje s chuťou a keď sa v tom už len hrabe, najbližšia dávka bude o to menšia. Ale dávam mu 2x denne jesť do obedu okolo 9,00 a v podvečer okolo 17,00 to stihne stráviť kým ide spať aj sa vy kaká na dvore a máme pokoj.1x mu nestačí, skúšala som, stále snorí okolo svojej misky a vidím, že je hladný, inak nie je veľký jedák, vyberá ale keď dostane len raz je hladný. A keď je hladný zje všetko čo na dvore nájde a (hlavne mám takú šikovnú susedko čo ho rada kŕmi, hoci som jej to zakázala, lebo jednak vidím, akými pomyjami kŕmi ona svojich psov a jednak naruší čas kŕmenia môjho psa),preto ho nenechám vyhladovieť, takto keď mu niečo aj ponúkne suseda napriek môjmu zákazu tajne, on to už nechce ale vezme a ide si to niekde na dvore skryť alebo do záhrady zahrabať – už som nie raz našla po ňom takéto odpadky jedál a viem, že to odo mňa nedostal, aj som jej to prehodila späť do dvora nech to požerú jej psi.
    #59196
    Denny
    Člen
    Ja už to robím tak, že ráno mu dám mäso,i keď toho by sa on nikdy nedojedol, ale nedávam mu ho veľa a potom má prístup ku granuliam celý deň, pretože on sa ráno naje toho mäsa a potom počas dňa si len sem tam dzobne do granúl, až potom k tej 18tej hodine ich troška viac dzobká, ale nie veľmi. Máme to tak zaužívané i s fenkami, tak som to nechcela ani inak u Dennyho, lebo keby som mu brala tie granule, tak keby sme prišli ku našim, tak by dzobkal u nich, tak to je v podstate jedno. No ja som dnes prišla k babke a hovorila, že aké mäsko ona varí na zajtra pre Dennyho, tak som jej už polopate vysvetlila, že také hnusoby on jesť nebude, smrdí to jak neviem koľko staré, tak a včera mal z toho hnačku, čo mu ona tajne dala.
    #59197
    heny
    Člen
    Baby mam otazocku…..

    Tie obezitky od rc maju 410gr.
    Veto ze to ma mat na 2dni….rano menej,vecer viac….
    No mne sa to zda vela…..podla mna by s nou vysiel na tri dni…vravel ze neni dobre ked rychlo schudne, ak nasa vaha neklame tak uz ma od pondelka 20gr dolu….

    Na RC stranke som saa docitala ze za tyzden by mal schudnut 1-3% zo svoje vahy

    Davkovanie:

    pri cielovej hmotnosti 4kg(nas pripad)
    Pri silnej nadvahe by mal zozrat 61g za den,pri mensej nadvahe 50g.

    Zmysel mi to nedava ze pri vacsej nadvahe ma viac jest a ak to je tak tak tu dozu by mal na viac ako 2 dni!tu je link pozrite sa prosim na to mozno sa v tom lepsie vyznate
    Slovensku stranku sa mi nepodarilo najst….mozno vam sa podari….:(

    http://www.royal-canin.at/produkte/tierarztprodukte/veterinary-diets-hund/obesity-management/produktinformation/tagesration/

    Za vasu radu popr nazor vopred dakujem….a este-teraz ma hrozne malo pohybu koli OP,takze si myslim ze davka by sa mala este viac znizit…

    #59193
    wendy1
    Člen
    #59194
    Denny
    Člen
    Wendy, ja Ťa nemať :)Ďakujem veľmi pekne, presne o toto mi išlo, vedieť aká kŕmna dávka je napísaná na obale RC junior 🙂 Ešte raz ďakujem 🙂
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.