Kedy začne u psa “staroba”?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Kedy začne u psa “staroba”?

  • This topic has 4 hlasy and 11 odpovedí.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #49025
    Renatus
    Člen
    Nechcem robiť paniku, ale chcela by som vedieť, kedy začína u psa staroba?

    Môj Cavalier má osem rokov a niekedy máva dva-tri dni také “smutné”…len leží a spí.Pije vodu aj sa naje, ale ináč je bez nálady a spí.Nechá sa poláskať, to áno, ale po loptičku sa mu nechce…”biť” sa labkami sa mu nechce… hľadať piškotku pod poharikmi sa mu nechce…Len sedí a díva sa z okna do diaľky…

    Tieto plemená sa dožívajú 12 – 16 rokov, tak neviem čomu to pripisovať. Žeby depresia z jesene?

    #64882
    katarina2
    Člen
    No poradil by Ti najlepšie psí psychológ, nie je ešte taký starý, ešte by mohol mať záujem o hry aj keď už šteňa dávno nie je. Pes keď je hravý je hravý aj vo vyššom veku len už menej pochabý ako šteniatka. Treba ho dať pozrieť či mu niečo nie je.
    #64883
    heny
    Člen
    Podla mna neni stary:) ak to jeho spravanie netrva uz niekolko dni nerobila by som si starosti… mozno ozaj nema,, naladu,, rocky obcas taky byva a je o 5rokov mladsi:))))
    Ak to trva dlhsie, sla by som na prehliadku vetovi….
    #64884
    Renatus
    Člen
    Asi to bola jesenná depresia…už je trocha “živší”…
    #64885
    heny
    Člen
    Super to ma tesi :)) rocky mi tiez viac ozil ako sa ozimelo,nechapem to ale je to tak….
    Dazd nema rad zimu a sneh miluje…
    Pred par dnami smrkal, ale teraz chodime denne na hodinu von. Ze je 6-8st pod nulou mu nevadi:)
    Urobila som aj video -lebo martin neveril- ako rocky sprintuje po zasnezenom poli krizom krazom.denne to robi 🙂
    Tak dufam ze do jari este daco pochudneme:)
    #64886
    katarina2
    Člen
    heny na zimu je dobre aby mal psík trošku tuku naviac na sebe, stačí schudnúť na jar už na leto…
    #64887
    heny
    Člen
    Moja on ho ma podla mna dost:) i ked z rebier schudne, som si vsimla ze z chrbta to ide tazsie.
    Neviem ci je to u psov nejaka problemova zona ci co.. 🙂
    #64888
    katarina2
    Člen
    To máš pravdu, na rebrách je asi každý psík chudší, aj môjmu lahko nahmatám aj keď na chrbte je huňa riadna, ale som rada že ho aspoň na zimu máčo hriať, v lete schudne. Jeho váha je vždy medzi 10 – 12 kg v priebehu roka a to vždy v lete je o 2 kg menej.
    #64889
    heny
    Člen
    Uau 2kila su dost,..keby rocky vedel tak chudnut:)))ale musim povedat ze som spokojna s jeho postavou. Neni na diete,
    Pred robotou chodin na pol hodku von,to co je s petrou nepocitam(jej pekne pribral)-ked prisiel k nam bol sice moc chudi,ale teraz ma takmer 5kg. No a vecer s nim chodim von.
    Ma konecne obojok do tmy takze ho mozem kludne nechat na volno.
    #64890
    wendy1
    Člen
    Kocky prajeme Vam s Wendy Vam aj Vasim hafinkom krasne sviatky.:)
    Co ste im kupili?
    My sme teraz objednali nove granulky, lisovane za studena, ina metoda vyroby ako normalne granule. Tak hadam to bude lepsie. K tomu je dobre dokrmovat masom 2 x do tyzdna.
    Kupili sme aj nejake snacky z diviny, svietiacu lopticku a klbovu vyzivu ( o tej priatel nevie, lebo by ma asi zaskrtil :))+ konzervu na stedru veceru ryba so spenatom.:)
    No a medzitym uz podostavala ine snacky.:)
    AKurat mi neviete dat tipa co kupit priatelovi? Knihy uz ma objednane ale este nieco by som chcela tak do 50 eur.
    #64891
    heny
    Člen
    Dakujeme:)
    aj my prajeme krasne sviatky:)
    Rocky presiel zase na konzervy-viem co som pisala,ze mu ich nikdy nedam-koli tym zvysenym bielkovinam ma strach chytil:( a ze bol tento rok uz dva krat chory,bojim ze robim chybu v krmeni…

    Nasla som jednu firmu v nemecku pozdava sa…vo vlastnej stave robene konzervy,Takmer 80%masa.
    vzorku granuliek sme dostali,take makkucke su:) psovi sa podava mensia davka ako z ,,klasickych,,…tak uvidime.zamiesavam mu zeleninku do toho,mrkvu nadalej dostava..,masite kosti tiez..

    Takze dostal to plus dve bundy plus vesiak na voditka take pekne drevene a vesele:))
    110e ma to vsetko vyslo,ale martin nepindal kedze sme dostali 13plat:)
    Ja dostala cizmy,martin playstation 4-tu mal uz davnejsie predobjednanu….

    Kup mu poukazku na bungijumping:))alebo skok z lietadla.na svk je taka stranka kde su tieto rozne,, sporty,,neviem ako sa vola….pozri si ju ak tvoj ma rad take veci…

    #64892
    wendy1
    Člen
    Moja super napad, ale on by nato isiel len cez jeho mrtvolu a este s jeho vahou.:)
    Tak nakoniec som kupila pekny pulover camel a este ma potesila aj cena, vsetko ste mohli kupit za 1/2.:)
    POsielam este jednu fotku pre zlepsenie nalady zo vcerajsieho fotenia na mailovu pohladnicu.

    imag0485_1_1.jpg
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.