Ked pride navsteva skáce, je besny a boji sa ho

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa Ked pride navsteva skáce, je besny a boji sa ho

  • This topic has 4 hlasy and 8 odpovedí.
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47758
    Sue
    Člen
    poradte prosim !! moj pes tak ma rad navstevu ze vzdy ked pride sa rozblazni a neda sa ju ukludnit , skace hrizie (to nerobi ked nieje navsteva)
    #54462
    Scylla
    Člen
    Vychovat, naučit několika základním povelům a vést jí k tomu, co má dělat.
    #54463
    skvelá rada je ak návšteva príde musí byť upozornená aby si psíka nevšímala :
    1/ nehovoriť 2/ nehladkať 3/ nepozerať do očí úplne ignorovať
    je to veľmi ťažké lebo práve to chce urobiť každý ked príde dokonca aj majiteľ ale jedine toto naozaj zaberá a až ked sa psík ukľudní venovať mu celú lásku sveta :)))
    a fakt sa to zlepšuje veľmi fajn
    #54464
    Sue
    Člen
    moj pes vie 15 povelov a zaviedli sme aj nevsimanie ale on si tu pozornost vyprovokuje
    #54465
    zuz
    Člen
    No ved o tom hovori Scylla. Moze ovladat aj 50 povelov, pokial na nich netrvate, a on ich vykona, len kad sa jemu chce, su zbytocne. Takze pekne od zaciatku. Zavolaj si kamosku, ktora je trpezliva a kludne bude stat za dverami aj dlhsie, pokial pes neurobi, co mu povies. Kamoska zazvoni/zaklepe, pes vystartuje. Psa skludnim, (pokial toto nemas naskusane, tak nech ma radsej doma plandave voditko, ktorym ho budes usmernovat), psa posadim cca 1m od seba a idem otvorit. Ak sa zdvihne, opakujem. Hoci aj ked otovrim a pes vstane, tak zas zavriem, psa posadim a idem opat otvorit. Kamoska vojde, zvita sa s Tebou, na psa nepozrie, neprihovori sa mu, nedotkne sa ho. Usadis ju. Az potom moze venovat psovi pozornost.
    Toto som aplikovala ja, kedze mam “svorku” dvoch, trenovala som to dva dni, pricom jeden pochopil uz na treti krat, ze ma zavriet tlamu a kvoli druhemu som sa vracala od dveri asi 7x. (Bracho mal trpezlivost:) Pozornost by chceli aj moji, ale tu ma navsteva.
    #54466
    no ved o tom hovorím , nevšímať si ho zo strany návštev až kým sa to nenaučí
    #54467
    Sue
    Člen
    dakujem pokusim sa a ked sa mi to nepodari tak sa zase ozvam 🙂
    #54468
    🙂
    #54469
    zuz
    Člen
    Zmen prosim pristup. Neskusaj, ale vychovavaj!
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.