čo to môže byť?

  • This topic has 8 hlasov and 91 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 92 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48655
    Nela2011
    Člen
    Ahojte,
    prosím vás neviete čoho príznak toto môže byť? Billie to robil len sem tam, som si myslela, že si niečo vdýchol, začal sa akoby dusiť a mal totálne roztiahnutý hrudník keď to robil, schovával sa za posteľ a dosť dlho to prvýkrát aj trvalo, potom sa to opakovalo krátko. Dnes som si všimla, že keď ide štekať tak viac otvorí ústa akoby sa mu ťažko nadýchlo, aj keď išiel na mňa vyskočiť to spravil, nejaká pani mame hovorila, že by to mohol byť zápal priedušiek, je to možné, alebo neviete o čo môže ísť? Ideme aj tak za chvíľu k vetovi, len či náhodou neviete niekto. Potom vám dám vedieť ako sme dopadli, držte palce.
    #61833
    nemohol niečo vdýchnuť? nejaké semienko trávy alebo podobne?
    #61834
    Nela2011
    Člen
    už sme doma, zapálené priedušky má, antibiotiká a sirup dostal, teplotu 39,5 mu nameral 🙁
    #61835
    chudáčik :/ a to z čoho? prechladol? tak ench sa rýchlo vylieči 🙂
    #61836
    wendy1
    Člen
    V tomto obodbi je to velmi bezne. My napr. davame ockovat kotercovy kasel kvoli vystavam. Ale Wendy raz tak ci tak ochorela, z vystavy si doniesla super virus.:( A nakazila asi 5 psov co s nou ani neboli v kontakte. Uz som to tu raz spominala. Ale u Wendy to mala najlepsi a najkratsi priebeh ( vzhladom k tomu ze bola ockovana ), jednej RR to preslo az na priedusky. Cize mohol to kludne chytit aj na luke, tak ako sme nakazili my ostatne psiky. Nela davaj mu aj vit. C. Aky sirup dostal? Velmi dobry je z materinej dusky s vit. C alebo skorocelovy sirup s vit. C, dobre je davat aj prieduskovy caj osladeny medom.
    #61837
    Nela2011
    Člen
    wendy neviem ako sa ten sirup volá, dal nám ho do striekačky a každý deň mu dávame 2x po 10ml, ale hovoril že je to podobný sirup ako pre nás od kašľu… a to môžem dať normálne prieduškový čaj čo je pre ľudí?
    Mám pocit inak, že je to horšie, celú noc prekašľal a aj teraz stále a dávi ho a grcká len sliny, ktoré ani nestíham utierať a po sebe si to ešte aj žerie …
    #61851
    ako a čím zvyknete čistiť ušká?
    inak čistíte aj zuby? veterinár nám povedal, že najmä ked pes jedáva maškrty tak by sa mali min. 3x do týždňa čistiť
    #61838
    Nela, myslím že úplne v pohode môže čaj, čo je pre ľudí, je to bylinka liečivá… napr. aj ked ma psik hnačku tak sa mu môže dať smecta čo je pre ľudí a čierny čaj…
    #61852
    wendy1
    Člen
    Roztokom od veta, ale vraj dobre je kupit nechtik lekarsky, to je myslim po cesky mesiacik lekarsky a s tym cistit pokial nema zapal. Riedi sa to nejako s vodou, v lekarni to urcite povedia. Ja zuby necistim, len raz za cas ked si spomeniem tak nastriekam sprej na zuby na vat. tampon a s tym jej prejdem zuby aj dasna. Zalezi ake maskrty je, nakolko su aj zubne maskrty. Dolezite je cistit zuby hlavne ked je psik krmeny varenou stravou.
    #61839
    wendy1
    Člen
    Tak, suhlas s Veronikou. Je ine ked das napr. ibalgin, to mozes aj zabit svojho psika. Ale sirupy ako som hore uviedla mozes kludne davat, daj mu aj vit. C do syru a ten prieduskovy vlazny caj, nedavaj mu teraz studenu vodu. O 3 dni by malo byt lepsie.
    Nam vtedy velmi pomohol ten sirup z materinej dusky s vit. C, ked sme mali ten virus a prieduskovy caj.
    #61853
    heny
    Člen
    ja cistim usi Optipur-om. puzivala som ho pri prvom Yt, teraz tiez… nikdy sme nemali problem s uskami… zuby necistim.
    #61840
    Nela2011
    Člen
    wendy ďakujem, čítala som, že aj harmančekový čaj je na to dobrý, ten som našla doma tak som mu spravila …a prosím ťa, nevieš či je to normálne, keď ho od noci aj celý deň dávi a zvracia stále penu? To má z toho, že má ten zápal? Veď to je hrozné sa naňho pozerať, ako sa trápi 🙁
    #61854
    kvôli piškotam sme sa pýatli, lebo je to sladké pečivo a lepí sa jej to na zuby, v podstate jej už ani piškoty nedávame, tak ani nečistíme 🙂 skúšala som, ale bojí sa toho, vraj je dobre začať zvykať psa na manipuláciu, čo môže byť vhod pri nejakých prehliadkach ak sa náhodou dačo stane, naposledy sme boli s ušami, nebola zvyknutá aby jej tam niekto dával nejaký prístroj, strašne skučala a vyvádzala, tak som si dala aj toto za úlohu naučiť ju, že je to prirodzené a nikto jej nechce ublížiť, ked si ju takto prezeráme… 🙂
    #61841
    wendy1
    Člen
    Je to normalne. Nestresuj. Bude lepsie. Chce ti pit ten caj? Ked nie tak ho oslad medom, ale nezabudni na vit. C.
    #61855
    wendy1
    Člen
    Super, to nikdy nie je na skodu. Piskoty klasicke ozaj nie su dobre, kvoli kazom a obezite, aj moznej cukrovke. To radsej nejake psie piskoty.:D
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 92 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.