Čivava

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 31 až 39 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61569
    zuzana31
    Člen
    Vďaka! Vy mi ten výber riadne sťažujete, xi,xi- teraz skutočne nevieme, jediné, čo je isté, že chceme malé plemeno, tiež verného spoločníka, ale aj ,,maznoška”- ako píše Veronika. Dám iste vedieť, ešte stále rozmýšľame… Mám tiež ten istý názor, že je to o výchove.A rasa? Hlavne, aby bol zdravý… :-)))Choroba si však nevyberá- podobne ako u ľudí- mladý, starý, každému sa to môže stať, výnimky neplatia ani u psíkov. Sesternica má Cavaliera a je zdravý, my sme oň prišli, hoci sa nedožil ani 5 rokov…Pekný deň všetkým a psíkovia nech robia iba radosť!!! 😀
    #61570
    Denny
    Člen
    Presne tak Zuzana, choroba si nevyberá. Môže postihnúť každého psíka bez ohľadu na vek a rasu…
    #61567
    malé psy sú všeobecne ubrechanejšie ako tie väčšie, alel ked sa to v správnych situáciach bude od začiatku zarazovať, tak si myslím, že nebudú také “hlučné” … ja by som ti rada odporučila aj ratlíka (krátkosrstý pinč) … ja som vychovávala fenku a je to strašný maznoško 🙂 rada sa bozkáva, pritúli sa ti k lícu a už nie je cesty späť, iba pusinkovať 🙂 skoro vždy je to o výchove, čo psíkovi od malička dovolíš a čo nie 🙂
    #61568
    heny
    Člen
    my sme neni ubrechany , zalezi na vychove !!! ronny sice trosku zastekal ked som prisla rano domov ale inak je ticho, aspon jedneho strazcu mame, kedze rocky by sa asi aj zlodejovi tesil :)))
    katka – kastrovane psy casom prestanu znackovat…rocky len ozaj obcas vonku znackuje( pri velkej vychadzke) stylom-zdvihne labku na 3 sekundy aj tak z neho nic nejde 🙂 rano ked sa mu nechce byt vonku hned sa vycika a taha naspet – alebo ked je navolno si odcupka domov 🙂
    aj ja viem tak ze fenky su pritulnejsie ako psiky, na vencenie nepotrebuju tolko casu ako psiky nakolko psiky znackuju(nekastrovane) .
    #61586
    naozaj je rozkošná :)))) júúj, takého maznoška chcem do budúcna, niečo také malinké :))
    veru, čakajú vás nielen krásne chvíľky ale aj starosti :)) ale verím, že to zvládnete a budete sa z malej len vytešovať 🙂
    #61587
    heny
    Člen
    jeeee :)))) si mi pripomenula den ked sme doniesli rockyho k nam . taky bol malinkaty:) taka mala gulicka, a ako na seba stekal ked si svoj odraz uvidel v obyvackovej stene xixi…
    prajem krasne chvilky so slecnou ! 🙂 a vela trpezlivosti samozrejme :)))
    #61588
    tapuska
    Člen
    😀
    #61589
    geppy
    Člen
    Tapuska…ale ja som tu fotku uz videla vcera,ako som odpisovala :DDD…bola si prihlasena pod ,,zuzana31..a mas tam fotku aj steniatka a aj vasho Badynka …niekedy to blbne a fotka sa objavi az na druhy den 🙂
    #94435
    veribr
    Účastník (Participant)

    S čivavou som maximálne spokojná, je úžasný spoločník, len musí byť od dobrého chovateľa a dosť dlho pri matke, lebo to všetko výrazne ovplyvňuje jej povahu. Volila som ale dlhosrstú. Plzne krátka ako aj dlhá srsť. Ibaže krátka sú pichliače, ktoré sa zapichujú do vecí a zle sa čistia. Dlhá ide do chuchmáča a ľahšie sa čistí, upratuje, či odstraňuje z vecí.Dobre to bolo popísané aj na http://www.akospravit.sk/

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 31 až 39 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.