Čivava

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61562
    zuzana31
    Člen
    Veľmi pekne ďakujem všetkým- tak jednoznačne YT alebo bischon. Je pravda, že o bielych psíkov sa treba veľmi starať, aby boli vždy krásni bielučkí- aj Badynko mal ,,večne špinavé labky”- častejšie sme ho umývali iba vodou, čo on veľmi nerád- potom robil akoby urazeného,po chvíli ho to prešlo a bol znova ten istý psík( to len tak naokraj), ale ako píše Smallblot- vždy je to ,,psík”- je jedno, či je malý, veľký, biely, hnedý…v prvom rade je teda, myslím, správny výcvik ( keď budeme mať šteniatko- iste tu budem ešte častejšie, aby som sa poradila, čo je správne a čo nie, chcem sa vyvarovať chýb – teraz to ešte riešiť nebudem 😀 ). Dám iste vedieť, ako sa rozhodneme- ešte zasadne ,,rodinná rada”. Psíka by sme chceli koncom leta- aby sa dal, keď je ešte ako-tak teplo učiť na potrebu, ak to tento rok nevyjde-tak potom na jar ( ešte musíme pošetriť aj nejaké euráčiky). Košice sú pre nás veľmi ďaleko, Wendy- skoro 5 hodín cesty vlakom ( ale aj tak ďakujem), popozeráme chovateľov bližšie a zajednáme si dopredu šteniatko. Pekný deň všetkým!
    #61576
    zuzana31
    Člen
    Ďakujem, riadime sa srdcom- predovšetkým… Ak to vyjde- tak v sobotu nás bude už o jedného viac, nechcem však predbiehať, všeličo sa môže udiať… Potom napíšem viac a aj častejšie budem navštevovať túto stránku. Chceme sa vystríhať chýb, ktoré sme urobili s Badynkom a radšej sa poradím so skúsenejšími, tiež budeme chodiť k inému veterinárovi ako sme chodievali- svojim prístupom nás veľmi sklamal a ktovie- možno by tu Badulko ešte aj bol, keby ho včas a riadne vyšetril, alebo poslal k inému lekárovi, ktorý má prístroje a laboratórium. Už sa nechcem k tomu vracať, v každom prípade sa na nového psíka veľmi tešíme, i keď nás čaká kopec práce, veď je to ešte šteniatko, ale možno zahojí bolesť a prázdnotu, ktorá nám zostala po odchode miláčika za dúhový most. Krásny deň!
    #61563
    katarina2
    Člen
    Nakoniec vidím tu z príspevkov, že čím menší psík, tým náročnejší a menej odolný- čo sa týka zdravotného stavu. Takže čivavky sú také háklivé na žalúdok, to je problém a sústavné strachy. No a čo sa týka farby “pleti” – ja som mala čierneho psíka, na ňom síce nebolo tak vidieť špinu ako na bielom, hlavne labky, tie keď bolo blatisto som musela denne vystriekať večer pred spaním, no jemu neožltli sú stále krásne biele, ale aj čiernemu som vystriekala stále labky, lebo keď aj nevidieť musel ísť čistý do postieľky, nakoniec aj dobre, že má ten môj terajší biele labky aspoň vidím, že treba umyť a nakoniec ja som rada, že môj psík je prevažne biely, lebo ho dobre vidím aj v noci a neprišľapnem ho keď vstávam a pohnem sa v noci, pri tom čiernom som musela najskôr šmátrať nohou opatrne aby som toho čierneho neprišľapla.
    #61577
    zuzana31
    Člen
    Už sme sa rozhodli zajtra idem s dcérou do Piešťan pre mladú dámu rodu ,,chivava” – darček za výborné vysvedčenie, xi,xi; dlho sme rozmýšľali až sme sa konečne rozhodli… Verím že nám bude robiť veľa radosti, spolu zažijeme krásne chvíle a zaženie smútok zo straty Badulka.
    #61564
    katarina2
    Člen
    Len jednu chybu má ten môj, že je veľmi ubrechaný, veterinár mi povedal, že to preto lebo je pes. Fenka by bola pokojnejšia, ja som aj chcela radšej fenu ale keď už mi tento “prischol” – keďže u dcéry nemal vhodné podmienky tak teším sa aj jemu, ale keby som si sama mala vybrať bola by to už fenka. Počula som že sú fenky kľudnejšie, pokojnejšie, vyrovnanejšie – im stačí sa raz vyprázdniť a máte pokoj, kým psík musí stále obcikávať.
    #61578
    Sue
    Člen
    neutocim naziadnu konkretnu civavu ale vela civav s ktorymi som sa stretla zle reaguju na navstevy a su bud prilis plache alebo prilis zurive, samozrejme kazdy pes je vynimocny nemozme ho sudit len podla plemena, je vela pritulnych civav ktore nemaju ani jednu z tychto vlastnosti, no este upozornujem ze na prechadzkach cez zimu je zimomrava a poterbuje navyk na obliekanie a cas na obliekanie. aj ked som sa stretla s mnohymi civavami, aj tak si myslim ze rada od uprimneho a pravdovravneho majitela civavy, ktory si nemysli ze je jeho pes dokonaly a pritom sa snazi nevidiet jeho skutocnu povahu, je nadovsetko, skuste este poriadne pouvazovat a zvazit pre a proti, ktore mate z vlastnych skusenosti a z tohto fora a aj ked si vyberiete hocijake plemeno pre vase podmienky, pes sa da aspon z polovice ovplyvnit vychovou a vycvikom, aj ked zmenit uplne jeho povahu nejde
    #61565
    zuzana31
    Člen
    aj my sme chceli iba psíka, ale počuli sme rovnaký názor, že fenka je prítulnejšia a poslušnejšia- tak teraz uvažujeme týmto smerom, Badynko si značkoval všetko- žiaľ, niekedy aj psíkov, čo sa nepáčilo majiteľom- keď sme videli, že sa chystá dvihnúť labku, už aj sme ho potiahli….Uvidíme… Čo sa týka farby- je to jedno, aj tak ho treba umývať- nech je akýkoľvek, pre nás bude vždy len ten ,,naj”. A uštekanosť? Aj Badynko rád štekal- hlavne po veľkých psoch- raz sa mi utrhol a ,,hrýzol sibírskeho husky do chvosta”, tiež štekal, keď prišiel cudzí človek ku nám alebo suseda, keď mala čierne nohavice ( nechápeme, ale keď prišla v zástere, bol ticho). Čítala som, že aj to sa dá čiastočne usmerniť výchovou od šteniatka- ak bude, budeme skúšať…
    #61579
    zuzana31
    Člen
    Tak, malú ,,slečnu” už máme doma, volá sa Ťapka, narodila sa 7.5.2012, je to čivava + jazvečík, ale viac čivava…Foto pridám, keď stiahnem do PC.
    Prvá noc bola ,,veľmi divoká”- chvíľu spinkala, potom plakala, neskôr sa chcela hrať a tak stále dookola. Zatiaľ sa naviazala hlavne na mňa, chodí všade, kde ja…Neskôr napíšem viac.
    #61566
    Denny
    Člen
    Ahoj Zuzka,

    ja osobne by som čivavu až tak veľmi neodsudzovala. Myslím, že keby som si kupovala ďalšieho psíka, tak by to bola práve čivava. Myslím, že všetko je o výchove, síce záleží i od povahy psíka/fenky, ale my im dávame občas šancu, aby boli tvrdohlaví, neposlušní, vzdorovití… Preto i keď si kúpiš čivavu, YT alebo bischona, tak či tak musíš od začiatku dohliadať na výchovu psíka, aby si nerobil, čo chce a napríklad ja som čivavu mala. Dožila sa mi krásnych 15 rokov a za celých 15 rokov sme neboli u veterinára kvôli nejakej chorobe alebo nebodaj zlomenine a to žijem na dome. Vždy sme k veterinárke išli len a len kvôli očkovaniu a odčerveniu. Čiže ja som s týmto plemenom bola nad mieru spokojná. My sme mali fenku, na koľko psíka už by som nechcela kvôli tomu, že keď by sa susedom hárali fenky, tak by sa zbláznil. Teraz mám psíka YT (kastrovaného) a s týmto plemenom som tiež veľmi spokojná. Síce ten môj nie je mini, ale jeho povaha je pre nás všetkých ako darom z nebies. Je veľmi, ale veľmi prítulný, šantivý, ale vie byť i tvrdohlavý, ale pokiaľ neustúpim z toho, čo od neho požadujem, tak pochopí, že nič iné mu nezostáva a že keď chce, aby sme kamaráti zostali naďalej, tak musí poslúchnuť. A kamarátka si asi týždeň dozadu kúpila čivavku (fenku) a povedala, že nič lepšie urobiť nemohla. Je veľmi prítulná a ihneď si na ňu fenka zvykla a nechce sa od nej pohnúť ani na krok… Kamarátka má 4 ročného syna a ten sa o čivavku príkladne stará. Videla som veľa prípadov kedy deti psíkom ubližovali, ale toto dieťa je asi nejaké iné, lebo psíka zbožňuje nadovšetko a ani raz sa nestalo, že by ho chytil na ruky a nejako mu ublížil. Kŕmi ho, venčí ho a vzorne sa o neho stará, samozrejme i všetci členovia rodiny. Ale tak či tak je posledné rozhodnutie na tebe, iba som chcela týmto napísať a poradiť ti, že ak by si tú čivavku chcela, tak sa nemusí obávať. Viem, že sa na ňu musí dávať pozor, aby si niečo nezlomila na koľko je malinká, ale sesternica má malého bischona a už mal zlomenú nožičku. Čiže všetko je o starostlivosti a výchove. Daj potom vedieť, aké plemeno si si vybrala, ale tiež sa prikláňam k fenke :o)))

    #61580
    geppy
    Člen
    nadherna 🙂
    #61581
    zuzana31
    Člen
    Geppy, je skutočne nádherná, ale ešte ju zatiaľ nikto na ,,HAVKOVI” nevidel – mám tam ešte foto Badynka, ktorý nás opustil v januári t.r., musím stiahnúť foto do PC z mobilu a potom ju budete obdivovať, xi,xi. Je to malá princezná, láska na prvý pohľad…
    #61582
    Sue
    Člen
    🙂
    #61583
    Zuzana31a
    Člen
    nešlo mi nahrať fotku, neviem prečo, stále mi načítavalo foto Badynka… Musela som zmeniť názov účtu na Zuzana31a, tam budem písať o našej Ťapuške
    #61584
    zuzana31
    Člen
    Ospravedlňujem sa, som prihlásená pod Ťapuška, akosi mi ,,blbne PC”, mám problémy s prihlasovaním a vkladaním nových info. Všetkým pekný deň!
    #61585
    wendy1
    Člen
    Uz teraz ma taky osobnostny kukuč.:D Tak vela prijemnych chvil.:D
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.