Čipovanie a pas pre psíka

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Ja a môj pes Čipovanie a pas pre psíka

  • This topic has 3 hlasy and 5 odpovedí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #49039
    Renatus
    Člen
    Mám otázku : ” Čo hovoríte na čipovanie, ktorého sme sa nedávno tak “poslušne” zúčastnili? Niekde som zachytila informáciu, že register, v ktorom sú údaje z čipovania má byť vymazaný.To by znamenalo, že v prípade straty psíka, by jeho čip nepomohol k jeho vráteniu majiteľovi. Z tohto dôvodu zvažujem , že dám môjmu psíkovi vystaviť Pas spoločenského zvieraťa….V tom prípade vraj údaje zostanú v registry…Ale to sú ďaľšie výdavky. A keďže s ním do zahraničia asi nikdy nepôjdem a ani nie je už najmladší, tak neviem…investovať ešte do pasu, alebo je to celé blbosť? ”

    Tak som zvedavá na Vaše názory…

    #64930
    katarina2
    Člen
    Počula som aspoň u nás, že povinnosť čipovania sa už zrušila. My sme síce čipovaný lebo náš cestoval do zahraničia aj späť a možno ešte aj bude cestovať, ale s čipovaním je automaticky aj registrovaný, ale ja si myslím že to každý psík aj nečipovaný, ktorý má preukaz u svojho veterinára, aspoň každý veterinár by mal mať evidenciu svojich klientov vo svojom počítači či? No ak nebudeš s ním cestovať do zahraničia pas je Vám zbytočný.
    #64931
    Renatus
    Člen
    Pas spoločenského zvieraťa by “vraj” ochránil údaje v národnom registri / z čipovania /
    pred vymazaním….

    Pretože keď ten register vymažú, tak nám je celé čipovanie na dve veci ! Môže si po nájdení havkáča ľubovoľný veterinár snímkovať koľko chce…keď nebude vedieť priradiť číslo čipu k majiteľovi….

    Tak na toto som chcela reakciu…či ideme robiť pasy, alebo sa spoľahneme na to, že ten nešťastný register nevymažú a zostane veterinárom ako pomoc pri hľadaní zatúlaných havkáčov…:-))))

    #64932
    katarina2
    Člen
    Tak to som nevedela, potom ten pas má význam.
    #64933
    Renatus
    Člen
    No veď to…Zase ďaľšie prachy von komínom…Mohol mať žrádlo na mesiac!
    #64934
    wendy1
    Člen
    Renatus skus sa opytat inde kolko stoji pas, ja osobne som sa stretla s viacerymi cenami od 5-20 eur.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.