cikanie v byte. Znackovanie?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa cikanie v byte. Znackovanie?

  • This topic has 3 hlasy and 5 odpovedí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #46909
    Dobry den,
    Viete mi poradit? Mam 3r. psa yorksira, ktroy mi cika v byte. Podla mna je to znackovanie. Robi to iba, ked je doma sam (asi si vynucuje pozornost) a nie na jedno miesto. Som z toho zufala. Kedze zijem v 1. izbovom byte, tak nemozem problem riesit, ze psa dam do samostatnej izby. Rozmyslala som, ze zakupim klietku (92×62-aby mal miesto), ale obavam sa reakcie psa. Psik casto spi, tak myslim, ze aj v klietke by spal, ale neviem ci by nestekal a neknucal, kedze je zvyknuty mat volny pohyb. Dalsia vec, ktora mi bola odporucena je kastracia, ale tiez sa bojim ci to naozaj pomaha a nebude to len trapenie psa. Viete mi prosim poradit? Prostriedky ako feromony, spreje a pod. som uz skusala a nic nezabralo. Vykarhat psa tiez nepomaha nakolko pocas mojej pritomnosti nic take neurobi a hresit ho po xy hodinach, ked sa vratim z prace je 0 bodov.
    Dakujem za kazdu radu a pomoc. Katarina
    #50526
    Dobry den p. Doktor.
    Velmi pekne dakujem za Vas nazor.
    Cize mam uprednostnit klietku pred kastraciou?

    Dakujem.
    Katarina

    #50525
    Dobrý deň, no vyzerá to tak že Váš psík značkuje svoj priestor a teritórium, je to pomerne ťažké ho to odnaučiť … stou klietkou by som to ale skúsil aspoň uvidíte či to spraví aj v tej klietke… a svojím spôsobom to bude pre neho trest že značkuje po byte… predpokladám že necíka v byte preto že by intervaly medzi venčením boli extrémne dlhé… viac vám k tomu bohužiaľ neviem poradiť… pekný deň
    #50527
    Dobrý deň, určite by som uprednostnil najskôr klietku.. kastrácia ako taká u psa môže ale nemusí odstrániť značkovanie, tak ako je to napríklad u kocúra u ktorého je kastrácia jedna z dôvodov kastrácie… Pekný deň
    #50528
    romoco
    Člen
    vy ste expert, pan doktor, ale neviem, ci je klietka naozaj takym dobrym riesenim… moj pes mal haluz uz len z priestorov vytahu… ale asi za skusku to stoji. nepomohli by mozno nejake noviny v kute? to len taky napad…
    #50529
    Dobrý deň, neviem ako dôkladne ste čitali príspevok o ktorom to vlastne celé je a čo tam vlastne ide…. to nie je šteniatko ktoré sa učí vydržať bez počúrania resp čúrať na jedno miesto…. Pekný deň
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.