cikanie

  • This topic has 2 hlasy and 3 odpovede.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #48183
    lilynka
    Člen
    Dobrý deň mám fenku ktorá má už 4 roky a celý čas sa ju snažíme neúspešne odučiť cikať na koberec. Nepomáha ani to že s ňou chodím podľa možností až 5krát von. neustále si vyberá náš koberec s veľkým vlasom takže je to o to ťažšie čistiť. sme zúfalí pretože aj neustale tepovanie už nepomáha. často zalezie pod posteľ a nechce vyliesť, vtedy viem že sa zase vycikala na koberec , takže vie kedy spravila zle ale napriek tomu sa to stále opakuje. poznáte nejaký úspešný výcvik? alebo cvik ako to odstrániť? alebo sú nejaké prípravky, ktorými by som nastriekala koberec? dakujem za rady.
    #57041
    Pokial ste vylucili urologicke problemy vysetrenim u veterinara a zvladnutie hygieny v stenacom veku, moze ist o psychicky problem fenky. Cikanim si psiky uvolnuju stres z niecoho, co si majitel doteraz nevsimol (samota, zvuky, urciti ludia, sikana medzi psikmi, nespravna pozicia vo svorke, do ktorej psika nevedomky tlaci majitel svojim spravanim). Casto ide o psika so znizenym sebavedomim, malo skusenostami s ludskym svetom a nevhodnym vedenim majitela. Pocikavanie z psychickych dovodov vyzaduje vela pozorovania, aby ste nasli pricinu a odstranili ju. Je to problem v hlavicke psika. Ak ho odstranite, pocikavanie ustupi samovolne casom. Od majitela si to vyzaduje cielene, pokojne, sebavedome vedenie psika, vyzadovanie discipliny primeranym sposobom a neustale vystavovanie psika najroznejsim skusenostiam z vonkajsieho sveta. Je to mravencia praca, ale funguje to. Viac info najdete aj tu: http://www.stastnypes.sk/stastnypes/0/0/2/41
    #57042
    lilynka
    Člen
    dakujem za radu, ale myslím si že to nie je psychické, pretože to nerobím pod nijakým nátlakom ani nič, jednoducho si vyberie koberec skôr ako svoje miesto kam cikať môže….ak by to bola tá s príčin ktorú uvádzate teda nezvládnutie hygieny v štenacom veku dá sa to nejako odstrániť, pretože ako šteniatko sme ju učili cikať na handru v kúpelni , ktorú sme samozrejme hneď menili…ale občas sa vycikala na koberec v obývačke ale ešte ako šetniako to boli aj koberce v chodbe a izbe a pod. dnes sa obmedzuje len na ten jeden..:(
    #57043
    Ak sa psik v stenacom veku nauci cikat na nejaky material, bude ho vyhladavat cely zivot. To je nevyhoda ucenia cikat na noviny ci handru na zaciatku. Vy ste ju to naucili v dobe imprintingu (8-12 tyzdnov) a ma to vypalene do mozgu, ako ja hovorim. Oducenie od tohto materialu znamena odstranit jej ho z dosahu. Ja by som na vasom mieste zrusila inkriminovany koberec vobec a uvidite, ci bude potrebne zrusit aj ostatne koberce, na niekolko mesiacov, je to individualne. Rozhodne ju za to nehreste a netrestajte, bude tam cikat, ked ju neuvidite, pretoze tak ju zase ucite, ze cikanie je neziaduca cinnost. Pokracujte v castom venceni vonku a ak zrusite vnutri “material”, na ktory ste ju naucili, malo by sa to po case upravit – ak to nema iny dovod, co som uz uvadzala.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.