Bernsky salašnicky pes

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #47353
    Miriamad
    Člen
    Dobrý deň p.doktor, mám sučku bern.salaš.psa (8 rokov) a dnes jej bol identifikovaný na zadnej labke z vonkajšej strany nádor. Najprv sme mysleli, že je to len abces, ale žial nie je to tak. Pán doktor sa vyjadril, že ide zrejme o belígny nádor a musí sa chirurgicky odstránil, ale vyjadril aj obavy z toho, že je na mieste, ktoré je dobre prekrvované, aby nedošlo k vykrvácaniu psíka. Na operáciu ideme bud.týždeň, ale ja mám veľký strach z týchto slov. Prosím Vás pán doktor, nestretávate sa s takýmto zákrokom, sú obavy opodstatnené? A tiež sa obávam, či nemožu nastať komplikácie?, mám strach dokonca aj z anestézii, nemože sa stať, že by sa už nezobudila? Ďakujem
    #52073
    Dobrý deň, no charakter spominaného utvaru musí zhodnotiť ošetrujúci veterinár…pokiaľ usúdil že je vhodné to vybrať tak je namieste to vybrať a histologicky vyšetriť aby bolo jasné o čo sa jedná a teda z akého tkaniva to pochádza či je alebo nie je to zhubné a podobne… každá narkóza ma svoje riziká ale nechať to na nohe najmä vtedy ak to robí problém a čakať že to zmizne by bolo nezodpovedné…Pekný deň
    #94639
    Drobec
    Účastník (Participant)

    Dobry den
    mam 3rocneho psika bernskeho salasnickeho cez leto strasne schudol ma len 25kg je sice nizsi v kohutiku cca 58 cm, ale aj tak je dost,lahky. Inak je zivy, beha, skace, zerie pravidelne rano a vecer kvalitne granule. Nevie ale ta hmotnost ma znepokojuje. Dakujem

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.