ako odnaucim civavu stekat?

  • This topic has 6 hlasov and 13 odpovedí.
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48058
    moja civava Kenny ma rok a stale steka 😀 niektori spickari mi hovorili ze ho to neskor prejde…nesteka na psov ale na kociky ludi na bicykle auta…vobec nie je nebezpecny ale niektori sa ho boja…pred domom ho vencim bez voditka a tak sa ludia boja ze ich pohryzie…niekedy steka len tak akoby chcel aby ho kazdy pocul 😀 niektorim to nevadi hlavne psickarom nie ale mala som uz problemy aj zo susedmi ,,nech je moj pes uz ticho” poradite mi?? nechcem aby mu ludia nahodou ublizili lebo je to niekedy naozaj neprijemne a on je nas maznacik nikdy by neublizil a doma je vsetko v poriadku iba vonku mame problemy 🙁
    #56364
    tynaaa
    Člen
    Ahoj, ja mam yorka a mám rovnaký problém. Podľa mňa tu riešenie nieje. Človek keď si zadováži čivavu alebo yorka musí s tým počítať. Je všeobecne známe že tieto dve rasy štekajú a štekajú. Neskor ho to naozaj prejde ale to už bude v dôchodkovom veku, čo je podľa mňa dlhá doba.
    #56365
    majka001
    Člen
    no som rada, ze nie som vasa suseda… ale yorkov napriklad je tu kopec, aj v nasom vchode nejaki, ale stekat ich nepocut, a v dochodku iste este nie su. Povedat si, ze s tym sa nic neda, je akurat tak pohodlnost. Ked sa mi nepaci nieco, co pes robi, tak mu to dam najavo a nedovolim. Ja napriklad ked vidim, ze to chce robit – naprikad stekat – tak vydam nejaky zvuk, ktory ho prerusi (zahucim Nono, Hej, ked ide vyberat kos – tak hlasno zatlieskam a hned sa otoci a ide prec, pripadne som zatrubila na coca-colackej vuvuzele, co ho riadne vylakalo pri kusani koberca…) Este ma napadlo, ci nesteka ked je sam – to robil aj moj, lebo sa bal byt sam. Pred odchodom ho treba unavit (vybehat, nie 10 minut okolo domu!), nechat mu nejaku vzacnu hracku, ktoru nema stale (u nas-piskacie), pripadne lopticku, z ktorej vypadavaju odmenky, s tym sa zahra. A je dobre trenovat s nim samotu – odist na polhodinku prec, potom pocuvat za dverami, ked je ticho, vojst akoby nic. Nelucit sa a nevitat sa. Intervaly predlzujte. Ja som najprv sla len do vedlajsej miestnosti, nie z bytu, aj to uz vymyslal. Ale odkedy sme takto trenovali, a nechavam doma unaveneho psa s hrackami, sused sa ani raz nestazoval. Pripadne si pozrite toto:
    http://www.youtube.com/watch?v=zIoEjtbv5IU&feature=related – v kazdej casti mozno najdete daco, co sa vam hodi. Ja osobne nesuhlasim s niektorymi vecami (vykazat zo spalne, dat kastrovat, ak ma dobre jedlo nechce sa mu posluchat…) ale cvicenie podla jej vzoru sa da pouzit.
    #56366
    moja civava nema problem byt ani sama doma ani nesteka doma pisala som ze steka akonahle ideme von…ked je sam doma lahne si a spinka az kym neprideme domov a stekat doma nesteka iba ak niekto zaklope a ja som to nepocula…doma je hotovy anjelik a vonku tiez nehneva len si zakrici 😀 tynaaa ma asi pravdu proste ich treba nechat mozno je to pre nich dolezite zakricat si do sveta 😀 ja som nikdy kennyho neucila aby bol poslusny tym ze za odmenu dostal granulky proste to chcelo cas a ovlada vsetko…a tiez nesuhlasim z kastraciou a podobnymi vecami a uz vobec nie vakazanie zo spalne nas kenny spi s nami v posteli a nikdy by sme ho nedali v noci prec…ale dakujem za rady aspon viem ze nie sme jedniny 😀 od stredy budeme mat doma civavu sucku na par dni tak to bude veselo 😀 potom dam vediet ako to dopadlo 😀
    #56367
    majka001
    Člen
    tak potom nechapem, ze steka vonku po beznych veciach, ktore pozna od malicka, a ty ho nechas… ale to je problem vacsiny majitelov malych psov, ze sa k nim chovaju ako k hracke, keby ten pes bol velky, tak by na teba uz iste par ludi poslalo policajtov. Pokial sa tych veci boji – neonuchal si ich, nezoznamil sa s nimi, tak by si mu to mala umoznit, zoznamit ho s nimi, a potom ked by po nich vybehol, tak ho vyhresit. Niekde som tu (neraz) pisala, ako som zoznamovala psa s furikom, barlami a podobne – veci, ktore su prenho cudne a nove a preto po nich stekal. Potom uz nie, a ak chcel skusit, tak som ho riadne zahriakla.
    #56368
    tynaaa
    Člen
    ja mam vycvičeného yorka, ovláda nielen základné povely ale aj nejake speciality ako urobit mrtveho, skakat a podobne. Považujem sa za celkom skúseného chovateľa. Niektorým veciam sa proste nedá zabraniť. Mám jazvečíka ktorý šteká ako šialený ked počuje štartovať auto, a auto má očuchane, a aj sa v nom vozi ale proste ked auto startuje zacina neutíchajúci stekot, ohlasim ju a asi 2 sekundy to vydrzi. A moj york ten neznáša trojkolky a kolieskové korcule, tiez nema rad male auticka. Proste to nema rad tak sa ozýva a všetky veci pozná, nieje to že by to bola novinka a čuduje sa že vidi marťana. =)
    #56369
    majka001
    Člen
    ja mam prveho psa a mam sa iste vela co ucit, ale ak robi daco, co by nemal, tak nezostanem stat a nepoviem si, ze ved on to nema rad tak nech si steka a zuri. A tiez neuznavam take konstatovania typu “Ved je to … (plemeno)… tak s tym sa neda nic a necham ho tak”. Ono je super ze sa mu venujes a vie kopu cvikov, ja som na zaciatku povedala, ze mi postaci poslusnost, hlavne privolanie, a stale musim doladovat lebo kvoli skole bolo nanho menej casu, ale pre mna je podstatnejsia vychova ako vycvik, lebo naco mi je pes, ktory robi kotrmelce na povel, ked by mi vrcal a stekal po korculiaroch… Po mne alebo po mojom dietati (buducom) keby vybehne takto nejaky pes, iste by som to tak nenechala, ze ved to je york alebo civava, ti su taki – z takychto situacii potom vznikaju ludia, co nenavidia psov a psickarov (podaktorych zacinam aj ja, ktori si nevedia urobit poriadok so svojim psom a doplacam na to ja s mojim), a niektori az tak, ze nechavaju kade-tade rozne otravy, na co moze doplatit zrovna ten najposlusnejsi pes :/
    #56370
    ano majka mas pravdu aj ja mam toto prveho psa a tiez sa nechcem vyhovarat na to ze je to civava…ale ked proste pozna aj bicykel korcule a pod. ale proste si zasteka ci ho vyhresim alebo ho necham…co s tym mam robit??? ja ho mlatit nebudem… ano dostal aj po riti ale proste zasteka si ja nehovorim ze mi steka hodinu za tym bicyklom ale si zasteka zvykol aj utekat za nim ale to uz nerobi mozno potrebuje cas…ja neviem naozaj a preto som sem aj napisala potrebovala som radu…
    #56371
    Renatus
    Člen
    A skúšala ste ho proste odviesť bokom…prehodiť jeho pozornosť na niečo, čo ho tak neznervózňuje?

    Ja mám vznetlivého Cavaliera…vonku ho sledujem a keď cítim že sa “to ” blíži, zmeníme smer prechádzky, alebo mu začnem hádzať paličku…

    Ale tiež netvrdím, že viem všetko “eliminovať”. Tiež sa niekedy hanbím, že ho mám nezvládnutého, ale proste to niekedy príde a milý pes si šťavnato zašteká.

    #56372
    heny
    Člen
    nie kazdy york je ustekany. mojho prveho som pocula 1x steknut ked mal rok! rockyho ked som si bola vyzdvihnut bola som tyzden u mamy( byvame v zahranici) .tam ho kazdy sekiroval aby stekal lebo kazdemu sa to pacilo.. ked sme prisli domov do rakuska ja som ho nesekirovala a stekanie prestalo. raz stekne ked niekdo pride domov,nie je vobec ustekany. … vonku si stekne na ten kocik , deti… ale to bolo rozoberane v inej teme …
    #56373
    majka001
    Člen
    ja som proti bitiu psov, ani novinami ani nijak. Ked daco este len ide robit (vytahovat z kosa sacok od jedla napr.), tak to zatlieskam a ide odtial prec, pripadne mu vycitavo poviem Hej! nechaj to! alebo daco podobne- z tonu hlasu pochopi. Pripadne si ho zavolam, dam mu iny podnet… Ak vonku daco “hrozi” – tak prevediem pozornost ako pise Renatus. Mne zaberaju lopticky, najma piskacie, pripadne hocico. Ale ked uz daco spravi, co teda nema – ze mi napriklad zacal bezat za jednou bezkynou a stekal (bola cela v ciernom, navyse dost vysolarkovana, asi mu nebola sympaticka a zle vyhodnotil situaciu) – tak to ho schmatnem tak, aby sme si pozerali do oci, nahodim pohlad maximalneho nahnevania, a zlostne mu daco poviem (vyhresim ho) – v podstate je jedno co, ide o ten ton a o to, ze to musi byt okamzite, aby vedel, za co. Vcera si dovoloval na psa mojich rodicov (starsi pes), priatel mu takto okamzite vysvetlil, ze toto teda nie, potom bol klud. Ono kazdy moze mat svoj sposob, ale musis psovi ukazat, s cim nesuhlasis, tak aby tomu rozumel. Ked mu nepovies nic, akoby ho podporujes. Ja neznasam najma ked nejaky pes je neznasanlivy s ostatnymi, ze ked len ideme okolo, pes sa taha na mojho a vrci a steka, a panicka ho len taha na voditku a chlacholivo mu hovori Ale no, tichucko… – akoze to mu moze povedat rovno Chudacik moj, stale sa tu motkaju cudzi psi a tebe to vadi…
    Jasne ze si stekne kazdy pes, hlavne aby nestekal po ludoch, psoch, alebo bez priciny zo zvyku.
    #56374
    ano majka to hej to nechcem ani ja aby si na to zvykol a paci sa mi co si napisala s tymi piskajucimi loptickami to skusim vonku…doma sa s snimi rad hra takze vonku by to malo tiez fungovat….
    #56375
    majka001
    Člen
    ja mu tie lopticky doma vzdy zoberiem, aby som neprisla o nervy :), takze ich ma len vonku alebo mu jednu necham, ked odchadzam a ostava sam – su mu teda vzacne a zapiskanim ho dokazem odlakat asi od vsetkeho… teda ak daco hrozi, ak nie, tak ho necham sa poonuchavat a ukludnujem ho hlasom ked vidim, ze sa mu jezia chlpy – ale uz je to s nim fajn …
    #56376
    Smallblot
    Člen
    Náš vonku nešteká takmer absolútne, ale vo vnútri veľakrát, keď čosi začuje. (štekot psa v TV, niekto zazvoní pri dverách a pod.) Veľakrát je to nečakané a niekedy mám pocit, že asi zinfarktujem. Skúšala som všeličo, preniesť pozornosť na niečo iné, povedať rázne fuj! nesmieš!… niekedy to zabralo, ale naozaj na 2-3 sekundy a kolotoč šiel odznova. Nakoniec som však zistila, čo na neho platí a to šepot. 🙂 Zistila som to tak, že keď niekedy brechol ráno, predtým ako som išla do práce a všetci ešte spali, tak som ho šepotom napomenula, že nesmie. V momente stíchol a ani nepípol. Niekedy však keď má nervy, tak sa tým pýta von na balkón, aby mohol vyštekovať do záhrady (za nami už nikto nebýva), tam si štekne tak 2-3x a je kľud. To ho vždy púšťame, keď ho chytí tento “rapel”. Možno aj v tom je chyba.
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.