Ako naucit psika hygiene?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Ako naucit psika hygiene?

  • This topic has 14 hlasov and 38 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #51435
    Erzsebet
    Člen
    Dnes ho vzal von jeden otcov kamarat ktory ma uz tretieho psa a vsetkych naucil na perfektne sposoby.No nevedel pochopit preco to nerobi.Ze nema vobec reflex preznackovavat akokazdyiny pes.Ocuchava vykalyinych psov ale aby urobil nieco aj on tak to nie.Skusal ho vodi aj okolo rohov ale ani tam nic 🙁
    #51436
    wendy1
    Člen
    Myslim ze este je mlady na to. Moja napr. nezahrabavala vykaly po sebe.( zacala zhruba ked mala rok, tiez to asi odkukala 🙂 ) Teraz to uz robi.
    #51437
    majka001
    Člen
    nas pes sice nemal problemy s cikanim/kakanim vonku, vzdy sme mu potom dali odmenu a pochvalili ked to urobil, ale preznackovavat – teda onuchat a nacikat tam svoje – a zdvihat pri tom nohu zacal tak po 5 mesiacoch… a chodime tam, kde vela psikov, takze si to mohol aj odpozerat, inak by to asi trvalo dlhsie. hlavne trpezlivost, a netrestajte ho, on chudacik nevie preco a ako to ma byt spravne. kazdy je iny a inak dlho mu to aj trva, tym sa netrapte, ze iny pes to vedel skor…
    #51438
    Erzsebet
    Člen
    Dnes sme boli s Lakym 2 krat vonku a oby dva razy cikal!!dostal odmenu a dufam ze to aj zajtra zopakuje 😀
    #51439
    Scylla
    Člen
    Pes, který nemá sebevědomí nebo je moc mladý, přeznačkovávat nebude.
    #51440
    Erzsebet
    Člen
    Minule som napisala ze sa vycikal vonku 2 krat ale to ho zrejme tak pomylilo a ze miesto vonku to zaca robit do mojej postele
    #51441
    majka001
    Člen
    do postele to robieva castejsie alebo to bola nahoda? urobil to tam, ked bol doma sam? nas to urobil 2krat, ked bol doma sam, na co on velmi nie je zvyknuty, ale potom uz nie.
    #51442
    ivinka
    Člen
    tak naša malá ma 3mesiace. Ráno sa už vie pekne pýtať, ciká aj kaká vonku… spočiatku sme mali prblém aj s cikaním do postele – to sme vyriešili tak, že na postel jednoducho nesmie. a cikávala si aj do pelechu… doteraz som nenašla nikde odpoveď na to, prečo to robí… ale podstatné je, že dnes už vydrží celú noc (najprv chodievala somnou asi 2x za noc cikať na plienku-tú sme už našťastie zrušili…)Ďalšou chybou bolo, že sme ju nosili cikať na rukách, vždy keď sme ju potom položili na plienku alebo vonku cikala… úplne zle. odkedy ju nenosím na rukách ako malé bábo, nemá doma žiadnu plienku tak je to oveľa lepšie.Učí sa vydržať, kým prídem domov napr. zo školy, kým zídeme dole (najprv cikávala pred dverami, vo výťahu atď :D… ) Kaká už len vonku… Našťastie 🙂
    Má trošku zvláštny spôsob pýtania sa, zo začiatku zvykla pišťať keď chcela ísť von. teraz si len sadne a nechce sa ani pohnúť. Iba ak vidí, že beriem vodítko a obliekam sa…
    Keď sa príliš rozruší, viem, že sa vyciká rovno tam kde je, preto žiadne nabudzovanie nejakej eufórickej atmosféry z toho že ideme von sa NESMIE konať…

    Ešte stále nemáme teda hygienické návyky na 100% ale veď Lili má iba 3 mesiace, tak máme ešte čo robiť… Držte nám palce 🙂

    #51443
    jasnééé všetko chce čas 🙂
    #51444
    Erzsebet
    Člen
    Laky po sebe zahrabava vykaly odmalicka.Teraz ma uz 6 mesiacov a uz pekne cika aj kaka vonku.Teda posledne tri dni.Parkrat sa mu stane ze ked je sam tak nezadrzi a vycika sa na noviny na chodbu alelen trochu.Hned ako vyjde vo tak na svoje miesto hned pred barakom zacne cikat a potom kakat.Dufam ze bude takto pokracovat aj nadalej.Na postel uz od vtedy potrebu nerobi a ani do svojho pelecha. (to sa mu tiez par krat podarilo)…
    #51445
    majka001
    Člen
    super, vidite, ze to chcelo len vydrzat 🙂
    #51446
    kenny
    Člen
    ahoj potrebujem poradit mam 5-mesacneho yorkshira s ktorych chodim von 2 krat denne ale mam problem ze sa pocika v byte. Chcela by som ho naucit cikat na specialnu podlozku pre psiky ale nejak nechce ako to mam robit. Vonku nema problem cikat ani kakat, len by som chcela aby sa netrapil doma ked som v praci.(9-10 hodin) dakujem za radu
    #51447
    wendy1
    Člen
    Psik potrebuje ist minimalne 3 x denne von. Aspon jednu dlhsiu prechadzku. Od 5 mesac. psika pri takom malom pocte prechadzok sa ani nedivim ze sa Vam pocurava.
    #51448
    ivinka
    Člen
    Teraz má naša Lilka 5 mesiacov… noc vydrží ok 🙂 a teraz už aj dúfam že aj dni… hoci chodievam do školy (a ak mávam dlhé dni tak to aj s cestou vychádza niekedy aj na 9 hodín) drobec sa už učí… Zo začiatku sme nachádzali cik po celom byte 🙂 potom bol už úspech keď bola len jedna mláčka a posledné dva dni už vydržala bez cikania :)veľmi ma to potešilo! 🙂 Samozrejme, chodím s ňou von hneď ráno, hneď po príchode zo školy (poobede), potom o 18ej a pred spaním čiže o 22ej, (to len na minútku)…

    takže kenny, určite to chce trpezlivosť ale samozrejme aj chodiť častejšie von..!

    #51449
    zuzana831
    Člen
    ahoj ja mám tiež problém s mojim 5 mesačným psíkom a potrebovala by som poradiť. V podstate odmieta chodiť vonku vykonávať potrebu i keď, keď bol mladší nemal s tým problém keď potreboval hneď vybehol von spravil čo potreboval a šiel dnu teraz len si značkuje okolie všetko oňucháva a akoby si nevedel nájsť miesto. Chodíme s ním 5x a viackrát do dňa von a už si nevieme rady keďže neraz sa stalo že vonku sa poprechádzal poňuchal a keď prišiel dnu tak to spravil tam. Výnimočne sa stane, že vonku spraví malú potrebu a to ho vtedy pochválime ale nezaberá to. Dávali sme mu aj odmeny a fungovalo to len chvíľu potom sa pýtal vonku vyslovene preto lebo chcel tu odmenu. Prosím poraďte mi nejako . ďakujem
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.