Ako naucit psika hygiene?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Ako naucit psika hygiene?

  • This topic has 14 hlasov and 38 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47101
    martinave
    Člen
    Chcem poziadat o pomoc pri rieseni problemu s nasim havinom.
    Je to steniatko alabaja ma 4 mesiace a mame ho asi tyzdem.Ma problem s hygienou, kali a moci do budy.
    Chcem sa poradit pretoze nechcem urobit chybu pri odstranovani tohto zlozvyku.
    Jedine co ma napadlo bolo uzavretie budy a vencenie po zradle ale nepomohlo.
    Vykalil sa po navrate do budy.
    Predpokladam ze to suvisi s predchadzajucou vychovou – teda ziadnou.
    Da sa s tym nieco robit.
    Prosim o radu.
    #51421
    Scylla
    Člen
    Spíš to souvisí s tím, že se venku bojí a bojí se tohle udělat venku. Kde je bouda, kde je kotec? Jak se pejsek jinak projevuje? A mimochodem, proč je štěník jeho věku sám v boudě? Alabaj je nádherné zvíře, ale hlavně u něj bych si dala záležet na tom, aby byl dobře socializovaný na lidi a ostatní zvířata, aby byl sžitý s rodinou a měli jste výborné vztahy. V dospělosti je to pořádný kus a pokud se rozhodne něco sejmout, není zrovna velká šance mu to vymluvit. Štěně bych měla tam,kde jsem já a zbytek jeho nové, lidské smečky.
    #51422
    chajati
    Člen
    Aka predchadzajuca vychova u 4 mes. psa ??? Psovi ste zmenili prostredie a nic z toho co mal predtym mu nedavate, nenahradzate mu jeho rodinu. Je to este velmi mlady psik, mal by mat vacsi kontakt s Vami a s rodinou. Buda by mala byt v koterci, koterec dostatocne priestranny. Ak nema koterec, buda musi byt spravne umiestnena (nie v strede zahrady pod jablonou).
    #51423
    martinave
    Člen
    Rodicia kupili psika pl. bernsky slasnicky a v 6 tyzdnoch sa pytal na WC von. Chapem ze to suvisi aj s prostredim, preto sa chcem poradit ale asi to chce len cas.
    Prve dni boli tazke mal 5 surodencov a zrazu len dve cudzie osoby. Odmietal zradlo a vodu, z coho som bola smutna ale teraz zacina posluchat a reaguje na meno co sme mu dali a papa bez problemov. Snazime sa s nim travit co najviac casu.Budu ma umiestnenu na terase aby sme mali k nemu blizko a ked s nim nebehame vonku tak na nás vidi.
    #51424
    martinave
    Člen
    Buda je na terase a ked s nim netravim cas vonku tak na mna vidi. Na zaciatku nechcel papat ani pit a nereagoval na mna ale teraz pride na zavolanie a papka v pohode.
    V bude je sam teda s macikom /hracka/co som dala ako spolocnika. Nemame ine domace zvieratka.
    #51425
    martinave
    Člen
    Buda je na terase a ked s nim netravim cas vonku tak na mna vidi. Na zaciatku nechcel papat ani pit a nereagoval na mna ale teraz pride na zavolanie a papka v pohode.
    V bude je sam teda s macikom /hracka/co som dala ako spolocnika. Nemame ine domace zvieratka.
    #51426
    martinave
    Člen
    Rodicia kupili psika pl. bernsky slasnicky a v 6 tyzdnoch sa pytal na WC von. Chapem ze to suvisi aj s prostredim, preto sa chcem poradit ale asi to chce len cas.
    Prve dni boli tazke mal 5 surodencov a zrazu len dve cudzie osoby. Odmietal zradlo a vodu, z coho som bola smutna ale teraz zacina posluchat a reaguje na meno co sme mu dali a papa bez problemov. Snazime sa s nim travit co najviac casu.Budu ma umiestnenu na terase aby sme mali k nemu blizko a ked s nim nebehame vonku tak na nás vidi
    #51427
    wanesa
    Člen
    potrebovala by som poradiť. Mám yorkshirku má 1 rok a stále má problém s venčením resp. doma sa pokakáva. Má aj podložku na cikanie v prípade potreby, ale tam iba ciká. No to pokákávanie je hrozné. Nie je to pravidelné ale niekedy aj 2x do týždňa. Prosím ak niekto vie poradte mi. Mám aj jazvečíka ale ten nikdy nemal s takýmito vecami problém. On sa rýchlo naučil ale ja už neviem ako s nou 🙁 prosím poradte dakujem
    #51428
    Scylla
    Člen
    Čím a jak často jí krmíš a venčíš?
    pes-televizor.jpg
    #51429
    wanesa
    Člen
    krmím ju raz denne večer. A von chodí 4-5x denne a papá granulky iba.
    #51430
    wendy1
    Člen
    Ja by som skusila krmit rano, pripadne by som rozdelila davku na 2 x ( rano, vecer ). A podlozku by som urcite uz zrusila, aby fenka pochopila ze moze pisat a kakat iba von.
    #51431
    Erzsebet
    Člen
    Dobry den.Nas pes bude mat styri mesiace a mame ho asi dva a pol mesiaca.Chodime s nim von asi 2-3 krat denne okolo domu ale potrebu tam nikdy nerobi.Podrilo sa mu to mozno raz a za to sme ho pochvalili obimutim.Kedysi robil potrebu na noviny ale teraz ich hned roztrha a vycika aj vykaka sa hocikde.Je velmi ucenlivy vie aj cviky,problem je len toto.Vonku sa aj boji.Vyrastal sam,jeho mama si vonku uzila len trapenie.Vyhodili ju ked bola kotna.Jeho surodenci po narodeni umreli a vyrastol sam.Mama je biely spic a otec neznamy.Akoho mame naucit cikat a kakat vonku??vopred dakujem
    #51432
    zuz
    Člen
    Kedze je to stena, chodit s nim aj 6-7 krat a dovtedy, kym potrebu nevykona. 2-3 krat je zalostne malo. Najlepsie, ak mozete vencit aj s inymi psikmi, aby sa socializoval a “odkukal” zvyky a navyky inych psikov. Napr. preznackovavanie. Mal by mat aj pravidelny rezim, kedy chodi von, aby si to spojil.
    #51433
    Erzsebet
    Člen
    Mno velmi nemame s kym chodit.6-7 krat s nim chodit mozme len aby to malo aj vyznam.Raz sme s nim boli tesne po jedle kedu vacsinou kaka.Boli sme vtedy velmi dlho myslim ze aj tri hodiny.Zadok sa mu za ten ca otvoril vela krat ale ze by sa vykakal tak to nehrozilo.Vela krat piskal a bolo videt ze to preto lebo mu treba ale ostali me este nech to spravi vonku ale aj tak nie.hned ako sme dosli domov to tam pravil.Zbili sme ho za to novinamy a kricali ze NACO SI BOL VONKU?! ale nezabralo to
    #51434
    Scylla
    Člen
    Bití novinami a řev je naprostý nesmysl. Má důvod, proč si myslet, že doma je to lepší. Našli jste ten důvod? Bití psa čímkoli je blbost nesmírná a ostuda psovoda.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.