Aké granule?

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 16 až 27 (z celkového počtu 27 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58519
    Smallblot
    Člen
    Trainer Fitness kupujeme my, sú hypoalergénne, tzn. že obsahujú len jeden druh mäsa. Platievame momentálne cca 11 – 13 € za 2kg pre malých psov, záleží kde. Vydrží mu to cca 1 – 2 mesiace, keďže kombinujeme granule s varenou stravou. My od Pedigree kupujeme len tie kostičky v mäsovej poleve, tie mu problémy nerobia a veľmi mu chutia. Trainery som nevidela všade, minimálne ak ich aj majú, nie všade môžu mať veľký výber (je značka Trainer a pomenovanie Fitness je vlastne pre tie hypoalergénne, ale majú ich kopec iných aj pre väčšie plemená, rôzne veľkosti, balenie, príchute), takže ak chceš aby si si mohla aj vybrať, skús skôr nejaký väčší zverimex.
    #58520
    Denny
    Člen
    A podľa Vás, čo by nemali obsahovať dobré, kvalitné granule? Teda čo obsahujú zlé granule? A prečo sú pedigree zlé? Vraj obsahujú veľa soli? Neviem, lebo to tam nie je písané…
    #58521
    Smallblot
    Člen
    Kvalitné veci väčšinou nepotrebujú reklamu či ako sa to hovorilo 🙂
    Každopádne Pedigree granule, Friskies, Darling a pod. sú granulky, ktoré obsahujú veľmi málo mäsovej zložky a hlavne veľa veľa farbív. Len aby to vyzeralo. Že červené granule sú mrkva, zelené hrášok a pod., pritom čo granula, to s prepáčením sajrajt. Poznám psíkov odchovaných na zvyškoch od stola, bez akýchkoľvek problémov, poznám psíkov odchovaných na Pedigree a pod. granuliach, tiež bez problémov, môj pes dokonca mal problémy s granulami Royal Canin, čo sú považované za tie naj naj naj a aj tak mu vadili… každopádne poznám aj milión psíkov, ktorí práve na tom lacnejšom krmive mali nonstop problémy a majitelia sa len čudovali, prečo nám ten psík tak chradne? Prečo má problémy s kĺbami? Prečo má takú srsť a kožné problémy? Lebo veľakrát práve odpoveďou je Pedigree, Frieskies, Darling, Tesco granule, atď.
    A to som nespomenula majiteľov, ktorí kúpia psovi tie najlacnejšie granule, aj to ešte čakajú, kým budú vo výpredaji, len aby sa ušetrilo a nestarajú sa potom o psa, či mu neškodia alebo že ten pes by sa mohol mať aj o čosi podstatne lepšie, takže veľa majiteľov ani len netuší, čo tie granule jeho psovi spôsobujú. Ale tak to je už iná kategória majiteľov, asi sa to tu neoplatí ani rozpitvávať.
    V skratke, podľa mňa keď si niekto zaobstaráva psa, má si v prvom rade uvedomiť (možno to vyznie hnusne), či na toho psa má. Či na neho má aj v prípade, že to bude bohužiaľ psík, ktorého bude chytať jedna choroba za druhou, prípadne bude mimoriadne citlivý a časté veterinárne ošetrenia budú bežnou vecou.
    Ale toto som už ozaj odbehla. 🙂
    #58522
    Denny
    Člen
    Smallblot, tak toto som si veru všimla, že tie granule tam majú napísané úplne minimum obsahu mäsa. Čítam, čítam, hľadám mäso, ktorého by mali obsahovať tie granule najviac a tým pádom mali byť napísané na začiatku zloženia a ono je to napísané až na konci. A práveže tiež si myslím, že granule by mali obsahovať v prvom rade mäso a žiadne tie farbivá. Doma máme dvoch psíkov, teda moji rodičia, máme jednu fenku už od malička. Naši jej nekupovali nikdy nejaké zlé granule, ale nikdy ani také, ktoré obsahujú viac mäsovej zložky, ako tých farbív a umelých dochucovadiel. Ako dieťa som si to nikdy neuvedomovala a keď som si to začala uvedomovať, tak som im tie lepšie granule nemala za čo kúpiť, kedže som ešte nepracovala. Ale teraz keď už zarábam, tak som to zobrala do svojich rúk a psíkov som pokúpila všetko dobré. Keď niečo kupujem môjmu psíkovi, tak to kúpim i psíkom, čo majú moji rodičia. Moji rodičia sú zo starej školy a myslia, že psíkovia také nič nepotrebujú. A tento mesiac zbehnem s nimi i na riadnu veterinárnu prehliadku, hneď ako pôjdem i s tým mojim zlatom :o) Nech majú i oni všetko v poriadku. A na tie granulky si dám už veľký pozor :o) Tento týždeň ihneď zbehnem kúpiť dobré, kvalitné granulky :o) A tvoje granule koľko asi obsahujú tej mäsovej zložky? 🙂
    #58523
    wendy1
    Člen
    Tu je celkom dobry clanok:
    http://sites.google.com/site/pravazvirat/top-dry-food-2010
    Take znacky u nas ani nie su. Minule na animal planet ukazovali pet shop v USA, velky ako Billa. To by bolo nieco pre nas.:D
    http://www.dogdog.sk/content/59-test-krmiv-pro-psy
    #58524
    Denny
    Člen
    Wendy, u nás v Trenčíne spravili v Tescu nový pet shop, nevedela som o tom, priateľ asi áno, lebo ako sme prišli do tesca, tak ma tak rýchlo ťahal dnu a ja že čo a zrazu som ho zbadala… A on že ja som to vedel, zasa tam budeš hodinu obzerať zvieratá a nakúpiš milión blbostí pre psa… Čo už, keď ja sa tam vždy s tou ich rozelou viem tak porozprávať 😀
    #58525
    Denny
    Člen
    Wendy a podľa teba presne tieto granule sú dobré? Zloženie vyzerá ako? Je okey? Chcem zistiť, či sa už troška v tom vyznám alebo nie 😀

    http://www.dogdog.sk/482-arden-grange-weaning-puppy-rich-in-fresh-chicken-SUPERPREMIUM.html

    #58526
    wendy1
    Člen
    arden grange ma fajn krmiva, znama krmi AG labradorky a je spokojna
    #58527
    Pedigree a jemu podobné granule ti nikto normálny neodporučí, všade v zoochove mi zatiaľ povedali, že tie granule nemám radšej kupovať, dokonca aj môj vet povedal, že radšej nie, pre také malé psíky ako sú yorkovia a čivavy sa odporúča Royal Canin, tie sú vraj veľmi dobre ale spolu s Euka Nuba sú aj dosť finančne náročné, moja papká Eminent Puppy a chutia jej, na inej strave ako sú granule nie je, pre psíka je to najlepšie, vyhneš sa hnačkám a iným nepríjemnostiam, avšak stravu môžeš obohať o koreňovú zeleninu alebo niektoré ovocie, ak z toho psík nemá hnačky alebo alergie, ale je pravda, že ked som minule mojej nastrúhala mrkvu, tak jej chutila, že granule nechcela a chodila za mnou do kuchyne pýtať si niečo iné, ale nič nedostala kým granule nezjedla…
    #94495
    monika44
    Účastník (Participant)

    čo si myslíte o tomto krimve z Lidl? pani alenkalienka ho už tu spomínala ale počula som, že sa zmenilo zloženie len neviem či k lepšiemu alebo ako..

    #94496
    veribr
    Účastník (Participant)

    Ja by som dôverovala v prvom rade môjmu psíkovi. Dôležité je aby prospieval. Niekedy treba vyskúšať viaceré druhy granúl kým sa dostaneš k tým správnym. Správne granule sú keď má psík v poriadku stolicu a chutia mu. Niektorému psíkovi vyhovujú tie najdrahšie granule, inému lacné. Veľakrát sa pri granulách prepláca za reklamu a propagáciu a rôzne reklamné predmety, ktoré môžu byť pribalené k baleniu. Treba skúšať a psík si vyberie. Ja objednávam z netu cez hej – https://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ . Neovplyvňuje ma žiadna predavačka a môjmu psíkovi vyhovuje viacero druhov granúl.

    #94568
    Lalenka33
    Účastník (Participant)

    My už pomaly mesiac krmime novými granulami Beyond od Puriny.Dostali sme sa k nim vdaka testovaniu na stranke TRND.Vyrábajú sa v 2 príchutiach : losos a bataty a jahňacie s celozrnným jačmeňom.Neobsahujú pšenicu.Sú bez pridaných konzervačných látok,bez farbív a bez umelých arom.Obsahujú 9 základných surovín.Naši ich doslova hlcú,sú malého srdiečkového tvaru a čo sa mi veľmi páči nesmrdia.Ja sa chystám pokračovať v krmení týmito granulami aj nadalej.Od mája by sa mali dať u nás zakúpiť v sieti Tesco.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 16 až 27 (z celkového počtu 27 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.